Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Opravy v Gabčíkove stopli lode, práce už ukončili

Autor: SITA, 2. augusta 2014 10:44, aktualizované: 2. augusta 2014 21:17
Na Dunaji je pretlak lodí, Gabčíkovo hlási poruchu Pohľad na kotviace osobné lode na Dunaji v Bratislave. Cez Vodné dielo Gabčíkovo je pozastavená plavba z dôvodu poruchy jedného z ložísk na horných vrátach pravej plavebnej komory. Bratislava, 1. august 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) - Plavbu na Dunaji, ktorá bola od utorka zastavená, obnovili v sobotu o 20:00. Dôvodom pre zastavenie plavby boli poškodené ložiská, v ktorých sú osadené horné vráta pravej plavebnej komory na Vodnom diele Gabčíkovo.

Agentúru SITA informovala hovorkyňa Vodohospodárskej výstavby Diana Migaľová Baschierová. Opravu poškodených vrát ukončili v sobotu v podvečerných hodinách.

Odporúčame:

Obrazom: Na Dunaji bol pretlak lodí, odtrhlo sa lano pontónuTechnikom sa napriek komplikovaným podmienkam podarilo odstrániť poruchu ložísk, ktorá spôsobovala vychyľovanie vrát. Momentálne podľa jej slov odstránili provizórne hradenie.

"V súvislosti s jeho odstraňovaním musel byť znížený prietok do starého ramena Dunaja, a naopak, zvýšený do prívodného kanála, aby sa uľahčila manipulácia s hradením," vysvetlila hovorkyňa s tým, že po dokončení servisných prác bude plavba cez plavebnú komoru VD Gabčíkovo obnovená.

Obrazom: Na Dunaji je pretlak lodí, Gabčíkovo hlási poruchu


Vzhľadom na mohutnosť celej stavby, akou je plavebná komora vodného diela, boli práce na odstraňovaní poruchy mimoriadne náročné, pripomenula Migaľová Baschierová. Vodné dielo Gabčíkovo je v prevádzke 22 rokov a doteraz na ňom robili len bežnú údržbu.

Preto bude v budúcnosti potrebné vykonať komplexnú rekonštrukciu oboch plavebných komôr. Takáto rekonštrukcia už prebieha na ľavej plavebnej komore a po jej ukončení prejdú technici k celkovej rekonštrukcii pravej komory.

Obrazom: Pre poruchu zastavili plavbu cez Vodné dielo Gabčíkovo


Pre poruchu zastavili plavbu cez Vodné dielo Gabčíkovo Pohľad na vypustenú ľavú plavebnú komoru Vodného diela Gabčíkovo počas dlhodobej odstávky z dôvodu údržby. Gabčíkovo, 31. júl 2014. Foto: SITA/Ján Slovák


Pre poruchu zastavili plavbu cez Vodné dielo Gabčíkovo Potápač sa pripravuje na zoskok do pravej plavebnej komory asistujúc technikom pri presune dočasného prehradenia z dôvodu poruchy jedného z ložísk na horných vrátach pravej komory Vodného diela Gabčíkovo. Gabčíkovo, 31. júl 2014. Foto: SITA/Ján Slovák


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy