Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Opicu za volantom polícia nenašla, nafúkali však cyklisti

Autor: SITA, 2. augusta 2014 18:24
polícia, policajt, Dopravná policajná hliadka, alk Ilustračné foto Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) - Polícia zistila počas piatkovej dopravno-preventívnej akcie "Za volantom bez opice" na území Bratislavského kraja 217 porušení predpisov.


Nulová tolerancia alkoholu

Počas akcie sa policajti zamerali najmä na kontrolu dodržiavania zákazu pitia alkoholu pred jazdou a počas nej, ako aj dodržiavanie povolenej rýchlosti, základných povinností vodiča či používanie bezpečnostných pásov.

Agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová. "Okrem samotnej kontroly policajti vodičov opäť upozornili, že u nás platí nulová tolerancia hladiny alkoholu a odovzdávali im jednorazové testery na alkohol, ktoré by mohli pomôcť predísť tomu, aby si sadli za volant pod vplyvom alkoholu," poznamenala.

Odporúčame:

Polícia začala akciu Za volantom bez opice, vodičov odmenia
Väčšinu priestupkov vyriešili pokutou

Polícia z 217 porušení pravidiel premávky vyriešila 149 v blokovom konaní, 59 napomenutím a deväť oznámila na prejednanie príslušnému správnemu orgánu. Povolenú rýchlosť prekročilo 61 vodičov, osem vodičov počas jazdy telefonovalo, 17 nemalo zapnuté bezpečnostné pásy. Osem vodičov nemalo zapnuté svetlá, nesprávne predbiehali dvaja a nesprávny spôsob jazdy zistili policajti v prípade jedného vodiča.

Pravidlá porušil taktiež jeden motorkár, ktorý nemal na hlave prilbu. Technický stav vozidla nebol dobrý v prípade 13 kontrolovaných áut. Iné pravidlá premávky porušilo 36 vodičov. Alkohol či iné návykové látky policajti počas kontroly nezistili, pozitívna však bola dychová skúška v prípade troch cyklistov. Polícia zadržala 10 vodičských preukazov, 14 osvedčení o evidencii vozidla a tri tabuľky s evidenčným číslom.

"S cieľom pozitívneho vývoja dopravno-bezpečnostnej situácie bude Krajský dopravný inšpektorát PZ v Bratislave v podobných kontrolách na cestách Bratislavského kraja aj naďalej pokračovať," doplnila hovorkyňa bratislavských policajtov Karina Považanová.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety