Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: V Bratislave zúrila búrka, zatopilo viaceré ulice

Autor: SITA, 3. augusta 2014 15:06, aktualizované: 3. augusta 2014 19:07
Bratislavou sa prehnala búrka, zaplavené sú viaceré ulice Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Po búrke s množstvom zrážok, ktorá sa prehnala Bratislavou, naďalej zostáva neprejazdný podjazd pod Prístavným mostom pre nahromadenú vodu. "Natečenú vodu na mieste odčerpávajú hasiči a premávku v danom úseku policajti odkláňajú na kruhový objazd pod Prístavným mostom," informovala bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová.

Obrazom: Bratislavou sa prehnala búrka, zaplavené sú viaceré ulice


Tento úsek cestnej komunikácie pre vodičov sprejazdnia ihneď, ako hasiči vodu z miesta odčerpajú. Ďalšie cestné komunikácie na území hlavného mesta sú už v súčasnosti prejazdné bez obmedzení.
Po búrke zasahovalo vyše 50 hasičov

Hasiči v Bratislavskom kraji množstvo dostali hlásení o udalostiach, pri ktorých zasahovalo 51 hasičov Hasičského a záchranného zboru so 14 hasičskými autami. Okrem toho pomáhalo aj 28 ľudí z dobrovoľných hasičských zborov so siedmimi autami.

"Jednotky neustále vysielame, pretože máme hlásené ďalšie a ďalšie udalosti," povedal Pavol Ihnát z Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave s tým, že väčšinou hasiči robia technické zásahy, pri ktorých odčerpávajú vodu zo zatopených priestorov. Sú to najmä podchody, podjazdy a pivnice domov. Komplikácie pri týchto zásahoch neboli.

Bratislavou sa prehnala búrka, zaplavené sú viaceré ulice Pohľad na zatopený podjazd pred križovatkou ulíc Bajkalská - Ružinovská v Bratislave. Foto: SITA/Jozef Jakubčo


Obnovili hromadnú dopravu

Dopravnému podniku sa už v Bratislave podarilo dosiahnuť, aby všetky spoje mestskej hromadnej dopravy, teda autobusy, električky aj trolejbusy, mohli opäť jazdiť podľa cestovného poriadku. Problémy v doprave spôsobila v hlavnom meste búrka s výraznými zrážkami. "Situácia sa stabilizovala po 17. hodine, keď sa premávku mestskej hromadnej dopravy podarilo obnoviť v plnom rozsahu," informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová.

Pre nahromadenú vodu boli v hlavnom meste neprejazdné viaceré podjazdy, napríklad podjazd pod Prístavným mostom, podjazd na úrovni križovatky Bajkalská - Prievozská, podjazd na Gagarinovej ulici na úrovni Ružinovského cintorína, podjazd pred križovatkou ulíc Bajkalská- Ružinovská a podjazd na Račianskej ulici na úrovni železničnej stanice Vinohrady. Vodu zo zatopených miest odstraňujú hasiči.Slovenský hydrometeorologický ústav zvýšil stupeň varovania pred búrkou pre viaceré oblasti západného Slovenska. V súčasnosti platí 2. stupeň búrkovej výstrahy pre Bratislavský a Trnavský kraj. Pre Trenčiansky kraj platí výstraha 1. stupňa.

Bratislavou sa prehnala búrka, zaplavené sú viaceré ulice Pohľad na zatopenú Račiansku ulicu. Foto: SITA/Jozef Jakubčo


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy