Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: V Bratislave zúrila búrka, zatopilo viaceré ulice

Autor: SITA, 3. augusta 2014 15:06, aktualizované: 3. augusta 2014 19:07
Bratislavou sa prehnala búrka, zaplavené sú viaceré ulice Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Po búrke s množstvom zrážok, ktorá sa prehnala Bratislavou, naďalej zostáva neprejazdný podjazd pod Prístavným mostom pre nahromadenú vodu. "Natečenú vodu na mieste odčerpávajú hasiči a premávku v danom úseku policajti odkláňajú na kruhový objazd pod Prístavným mostom," informovala bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová.

Obrazom: Bratislavou sa prehnala búrka, zaplavené sú viaceré ulice


Tento úsek cestnej komunikácie pre vodičov sprejazdnia ihneď, ako hasiči vodu z miesta odčerpajú. Ďalšie cestné komunikácie na území hlavného mesta sú už v súčasnosti prejazdné bez obmedzení.
Po búrke zasahovalo vyše 50 hasičov

Hasiči v Bratislavskom kraji množstvo dostali hlásení o udalostiach, pri ktorých zasahovalo 51 hasičov Hasičského a záchranného zboru so 14 hasičskými autami. Okrem toho pomáhalo aj 28 ľudí z dobrovoľných hasičských zborov so siedmimi autami.

"Jednotky neustále vysielame, pretože máme hlásené ďalšie a ďalšie udalosti," povedal Pavol Ihnát z Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave s tým, že väčšinou hasiči robia technické zásahy, pri ktorých odčerpávajú vodu zo zatopených priestorov. Sú to najmä podchody, podjazdy a pivnice domov. Komplikácie pri týchto zásahoch neboli.

Bratislavou sa prehnala búrka, zaplavené sú viaceré ulice Pohľad na zatopený podjazd pred križovatkou ulíc Bajkalská - Ružinovská v Bratislave. Foto: SITA/Jozef Jakubčo


Obnovili hromadnú dopravu

Dopravnému podniku sa už v Bratislave podarilo dosiahnuť, aby všetky spoje mestskej hromadnej dopravy, teda autobusy, električky aj trolejbusy, mohli opäť jazdiť podľa cestovného poriadku. Problémy v doprave spôsobila v hlavnom meste búrka s výraznými zrážkami. "Situácia sa stabilizovala po 17. hodine, keď sa premávku mestskej hromadnej dopravy podarilo obnoviť v plnom rozsahu," informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová.

Pre nahromadenú vodu boli v hlavnom meste neprejazdné viaceré podjazdy, napríklad podjazd pod Prístavným mostom, podjazd na úrovni križovatky Bajkalská - Prievozská, podjazd na Gagarinovej ulici na úrovni Ružinovského cintorína, podjazd pred križovatkou ulíc Bajkalská- Ružinovská a podjazd na Račianskej ulici na úrovni železničnej stanice Vinohrady. Vodu zo zatopených miest odstraňujú hasiči.Slovenský hydrometeorologický ústav zvýšil stupeň varovania pred búrkou pre viaceré oblasti západného Slovenska. V súčasnosti platí 2. stupeň búrkovej výstrahy pre Bratislavský a Trnavský kraj. Pre Trenčiansky kraj platí výstraha 1. stupňa.

Bratislavou sa prehnala búrka, zaplavené sú viaceré ulice Pohľad na zatopenú Račiansku ulicu. Foto: SITA/Jozef Jakubčo


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety