Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Vážne zranený robotník pri stavbe diaľnice je už po operácii

Autor: SITA, 4. augusta 2014 15:09
Diaľnica D1 Fričovce – Svinia Foto: Ilustračné foto - SITA
KOŠICE 4. augusta (WEBNOVINY) – Tridsaťsedemročný robotník, ktorý si vážne zranil chrbticu na stavbe diaľnice D1 pri Spišskom Hrhove, je v dobrom zdravotnom stave.

Pre agentúru SITA to v pondelok uviedol námestník riaditeľa košickej univerzitnej nemocnice Ľuboslav Beňa. Ako dodal, pacient je mimo ohrozenia života. Po operácii je pri vedomí, jeho stav je stabilizovaný.

Odporúčame aj:

Pri výstavbe diaľnice sa zranili dvaja robotníciDruhý robotník, 42-ročný Bardejovčan, utrpel zranenia s predpokladaným liečením štyri týždne a je hospitalizovaný v Nemocnici s poliklinikou Poprad.

Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa Nemocnice Poprad, a.s., Sylvia Galajda, pacient je stabilizovaný, mimo ohrozenia života. Lieči sa zo zranení chrbtice a ramena. Ak sa bude všetko vyvíjať tak dobre ako doteraz, v najbližších dňoch by ho mohli prepustiť.

Nešťastie sa stalo na stavbe diaľnice D1 v sobotu 2. augusta, keď dvoch robotníkov privalil oceľový dielec.

Chronológia nehôd pri výstavbe diaľnic na Slovensku:


2. novembra 2012

Pri obci Kurimany pri betonáži druhého poľa mostnej konštrukcie pri výstavbe prvého úseku diaľnice D1 Jánovce - Jablonov zlyhala podperná konštrukcia a zrútila sa betónová časť v dĺžke približne 25 metrov a šírke 15,25 metra. Nešťastie si vyžiadalo štyri životy, dvanásť ľudí sa zranilo.

12. augusta 2013

V rozostavanom tuneli Šibenik pri Levoči na úseku diaľnice D1 Jánovce – Jablonov zomrel po výbuchu strelmajster, ktorý riadil trhacie práce. K výbuchu došlo počas odstrelu v južnej tunelovej rúre a pri nešťastí sa zranili aj ďalší piati robotníci, z toho jeden ťažko.

1. októbra 2013

Pri výstavbe diaľnice v Turčianskych Kľačanoch v okrese Martin spadol asi z päťmetrovej výšky mladý robotník. Muž, ktorý mal poranenú chrbticu, no bol pri vedomí, skončil v martinskej nemocnici.

4. decembra 2013

Z rozostavaného diaľničného mosta pri Vrútkach spadol robotník. Muž utrpel vážne poranenia rúk, nôh i hlavy, po páde bol pri vedomí a previezli ho do martinskej nemocnice.


2. augusta 2014

Na stavbe diaľničného mosta pri Spišskom Hrhove v okrese Levoča spadol na dvoch montážnikov, ktorí stáli na vysunutej plošine, asi 700 kilogramový oceľový diel lávky. Jeden montážnik utrpel zranenia, z ktorých sa bude liečiť približne šesť týždňov, druhý sa bude liečiť asi štyri týždne.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety