Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Vážne zranený robotník pri stavbe diaľnice je už po operácii

Autor: SITA, 4. augusta 2014 15:09
Diaľnica D1 Fričovce – Svinia Foto: Ilustračné foto - SITA
KOŠICE 4. augusta (WEBNOVINY) – Tridsaťsedemročný robotník, ktorý si vážne zranil chrbticu na stavbe diaľnice D1 pri Spišskom Hrhove, je v dobrom zdravotnom stave.

Pre agentúru SITA to v pondelok uviedol námestník riaditeľa košickej univerzitnej nemocnice Ľuboslav Beňa. Ako dodal, pacient je mimo ohrozenia života. Po operácii je pri vedomí, jeho stav je stabilizovaný.

Odporúčame aj:

Pri výstavbe diaľnice sa zranili dvaja robotníciDruhý robotník, 42-ročný Bardejovčan, utrpel zranenia s predpokladaným liečením štyri týždne a je hospitalizovaný v Nemocnici s poliklinikou Poprad.

Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa Nemocnice Poprad, a.s., Sylvia Galajda, pacient je stabilizovaný, mimo ohrozenia života. Lieči sa zo zranení chrbtice a ramena. Ak sa bude všetko vyvíjať tak dobre ako doteraz, v najbližších dňoch by ho mohli prepustiť.

Nešťastie sa stalo na stavbe diaľnice D1 v sobotu 2. augusta, keď dvoch robotníkov privalil oceľový dielec.

Chronológia nehôd pri výstavbe diaľnic na Slovensku:


2. novembra 2012

Pri obci Kurimany pri betonáži druhého poľa mostnej konštrukcie pri výstavbe prvého úseku diaľnice D1 Jánovce - Jablonov zlyhala podperná konštrukcia a zrútila sa betónová časť v dĺžke približne 25 metrov a šírke 15,25 metra. Nešťastie si vyžiadalo štyri životy, dvanásť ľudí sa zranilo.

12. augusta 2013

V rozostavanom tuneli Šibenik pri Levoči na úseku diaľnice D1 Jánovce – Jablonov zomrel po výbuchu strelmajster, ktorý riadil trhacie práce. K výbuchu došlo počas odstrelu v južnej tunelovej rúre a pri nešťastí sa zranili aj ďalší piati robotníci, z toho jeden ťažko.

1. októbra 2013

Pri výstavbe diaľnice v Turčianskych Kľačanoch v okrese Martin spadol asi z päťmetrovej výšky mladý robotník. Muž, ktorý mal poranenú chrbticu, no bol pri vedomí, skončil v martinskej nemocnici.

4. decembra 2013

Z rozostavaného diaľničného mosta pri Vrútkach spadol robotník. Muž utrpel vážne poranenia rúk, nôh i hlavy, po páde bol pri vedomí a previezli ho do martinskej nemocnice.


2. augusta 2014

Na stavbe diaľničného mosta pri Spišskom Hrhove v okrese Levoča spadol na dvoch montážnikov, ktorí stáli na vysunutej plošine, asi 700 kilogramový oceľový diel lávky. Jeden montážnik utrpel zranenia, z ktorých sa bude liečiť približne šesť týždňov, druhý sa bude liečiť asi štyri týždne.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy