Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Expolicajt sa zabarikádoval v dome, strieľal na mužov zákona

Autor: SITA, 6. augusta 2014 08:56, aktualizované: 6. augusta 2014 12:18
Jedenásťhodinové vyjednávanie s expolicajtom, ktorý je obvinený z lúpeží, sa skončilo v Liptovskom Mikuláši policajným zásahom.
policajt, polícia Foto: ilustračné, SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) – Polícia po 11 hodinách vyjednávania pred šiestou ráno ukončila zásahom obliehanie domu v Liptovskom Mikuláši, kde sa ukrýval expolicajt Ján A. (31 r.).

Ako informoval riaditeľ tlačového odboru MV SR Ivan Netík, expolicajt na akýkoľvek pohyb policajtov pred zásahom reagoval streľbou, vyjednávanie nebolo účinné. Preto sa rozhodli pre zásah, na ktorom sa zúčastnilo 55 policajtov z Útvaru osobitného určenia a zásahových jednotiek zo Žiliny a Prešova.


Muž sa zabarikádoval a nechcel sa vzdať

Po vstupe do domu policajti zistili, že muž sa zabarikádoval v podkroví a nechce sa vzdať. Použili teda donucovacie prostriedky – vhodili tam dymovnice. Keď muž schádzal po schodíkoch z podkrovia, stále strieľal na policajtov. Vtedy ho postrelili do ruky, privolaní záchranári mu okamžite poskytli prvú pomoc.

Z obliehaného domu, zaistil policajný pyrotechnik dva pyrotechnické predmety. "Zaistili sme dve pyrotechnické stopy, ktoré budú zaslané na kriminalistickú expertízu," povedala pre agentúru SITA žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová. Polícia zatiaľ bližšie nešpecifikovala, o aké predmety ide.

Pyrotechnickú prehliadku domu ukončili, ale policajti stále pokračujú v obhliadke miesta činu.

Na expolicajta Jána A. bol podľa Netíka už na súd podaný návrh obžaloby v prípade štyroch lúpeží so zbraňou. V ďalších štyroch prípadoch lúpeží a dvoch krádeží sa pripravuje vznesenie obvinenia. Pre nočnú udalosť mu môže pribudnúť obvinenie z pokusu o zabitie policajta, o streľbu na ďalších policajtov a možno aj verejné ohrozenie.


Policajt vraj stojí za lúpežami

Portál Čas.sk uviedol, že Ján A. je obvinený z účasti na viacerých lúpežiach v Liptove. Polícia ho označila za nebezpečného a hľadala ho od konca septembra minulého roka. Portál pripomenul, že dve lúpežné prepadnutia sa odohrali na jeseň minulého roka v obci Važec (okres Liptovský Mikuláš).

Medzi siedmou a ôsmou hodinou ráno kuklami maskovaná dvojica vtrhla do predajne vo Važci, prepadli predavačku a zobrali stravné lístky za 700 eur. O 15 minút neskôr prepadli v obci ďalšiu predajňu, z ktorej ušli s lupom 400 eur.

Krátko po lúpeži našli pri cintoríne v neďalekej obci zhorený Seat Cordoba, ktorý mal namontované ukradnuté evidenčné čísla okresu Brezno. Policajt je obvinený aj z účasti na lúpežiach v Pribyline (okres Liptovský Mikuláš) a zamestnanca pošty v Ludrovej (okres Ružomberok). Kumpáni expolicajta, ktorí sú obvinení z lúpeží, sú stíhaní väzobne.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety