Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kiska zvažoval telefón priamo na seba, teraz o tom nehovorí

Autor: SITA, 6. augusta 2014 10:10
Andrej Kiska podľa hovorcu dostáva od zvolenia veľké množstvo podnetov, zavedenie priamej linky na prezidenta preto musí počkať.
kiska Prezident Andrej Kiska dostal od príchodu do funkcie množstvo podnetov od ľudí. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) - Ešte ako jeden z prezidentských kandidátov Andrej Kiska sľuboval, že v prípade zvolenia za prezidenta by uvažoval o poskytnutí telefónneho čísla priamo na neho občanom, dnes o tom nehovorí.

Odporúčame:

Obrazom: Prezident Kiska obedoval s deťmi v polepšovni

Kiska si vybavil platobnú kartu, Gašparovič ju nemal
Prezident v januári avizoval zriadenie linky

"Voliči nepotrebujú ďalšieho papaláša, ale autoritu, ktorá bude s nimi v kontakte, a nielen cez internet. Rozhodne by som na to viac využíval pracoviská prezidentského úradu v Banskej Bystrici a v Košiciach. A uvažoval by som aj o zriadení priamej telefónnej linky, na ktorú by v určený čas mohol zavolať ktorýkoľvek občan, ktorý má záujem hovoriť s prezidentom," povedal Kiska v januári agentúre SITA.

Hovorca prezidenta Peter Petrus tvrdí, že už od zvolenia Andreja Kisku za hlavu štátu dostávajú veľké množstvo podnetov, v ktorých občania i inštitúcie žiadajú Kisku o prijatie, podporu či pomoc pri riešení rôznych problémov.


Prezident má nápor podnetov od ľudí

"Kancelária prezidenta sa snaží v primeranej lehote ľudí informovať o spôsobe vybavenia ich podnetov. Zatiaľ preto ani nie je možné z kapacitných dôvodov rozšíriť formy komunikácie, kým nebude tento prvý nápor zvládnutý," vysvetlil Petrus.

Andrej Kiska bol zvolený za prezidenta Slovenskej republiky v druhom kole prezidentských volieb 29. marca. Hlas mu dalo 1 307 065 voličov, čo predstavovalo 59,38 percenta odovzdaných hlasov. Funkcie prezidenta sa ujal po zložení sľubu počas inaugurácie v nedeľu 15. júna.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy