Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dobromila

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Bratislava očakáva, že ju za rok uvidí vyše milióna turistov

Autor: SITA, 9. augusta 2014 07:00
Leto je tu, na nábreží Dunaja otvorili mestskú pláž Aj bratislavská mestská pláž na Tyršovom nábreží je lákadlom pre turistov. Foto: SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 9. augusta (WEBNOVINY) - Bratislavu by počas tohto roka mohlo navštíviť viac ako milión turistov. Ako agentúru SITA informoval riaditeľ Kancelárie primátora Bratislavy Ľubomír Andrassy, naznačuje to doterajší vývoj návštevnosti hlavného mesta počas letných mesiacov.

Dve tretiny turistov sú pritom zo zahraničia a jednu tretinu tvoria domáci návštevníci. "Za prvých sedem mesiacov navštívilo hlavné mesto SR viac ako 600-tisíc hostí, pričom medzi najsilnejšie obdobie patria mesiace máj až september," dodáva Andrassy.


Najsilnejším mesiacom bol august

Vlani zavítalo do Bratislavy takmer 950-tisíc turistov, pričom 650-tisíc tvorili zahraniční návštevníci. Najsilnejším mesiacom bol august, počas neho do metropoly zavítalo 99-tisíc turistov. Samospráva si pri takomto záujme turistov môže polepšiť pri výbere dane za ubytovanie a do mestského rozpočtu môžu smerovať tri milióny eur. Bratislavu navštevujú zo zahraničných turistov už dlhodobo najmä Česi, Nemci a Rakúšania.

Návštevníci môžu informácie o dianí v meste získať v troch informačných centrách - na letisku, Hlavnej stanici a v centre. Ročne podľa samosprávy využije služby centier približne 80-tisíc ľudí. Turisti môžu aj v prebiehajúcej sezóne využívať projekt Bratislava City Card, vďaka ktorému turisti získavajú zľavy pri vstupoch do galérií, múzeí či pri cestovaní verejnou dopravou.


Virtuálna prehliadka aj panorámy

Najviac informácií o Bratislave, o živote v meste, získavajú ľudia z internetu. Hlavné mesto preto informuje verejnosť o zaujímavých historických miestach, prebiehajúcich kultúrnych podujatiach či pripravovaných spoločenských projektoch na svojej internetovej stránke. "Základné informácie sú ponúkané v troch jazykoch - slovenčine, angličtine, nemčine a samospráva využíva aj google translator ako automatický prekladač do 81 jazykových mutácií," dodáva Andrassy.

Ľudia si tiež môžu na internete pozrieť virtuálnu prehliadku hlavného mesta, ktorá im ponúka panoramatické zábery na rôzne lokality. Pre informovanosť návštevníkov o zaujímavostiach v živote metropoly už po tretíkrát vydáva bratislavský magistrát spoločne s agentúrou SITA trojjazyčný magazín Letné správy – Summer news.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy