Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Vojaci v Afganistane začali rozoberať slovenskú základňu

Autor: SITA, 8. augusta 2014 14:26
Budova z dreva bola roky symbolom slovenskej základne a reprezentačným priestorom pre mnohé rotácie slovenských jednotiek.
Do Afganistanu odišli desiatky slovenských elitných vojakov ilustračné foto Foto: SITA/Milo Fabian
BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) - Prvou "obeťou" likvidácie slovenskej základne na vojenskom letisku Kandahár misie ISAF v Afganistane, kde koncom roka naši vojaci po desaťročí pôsobenia ukončia svoje pôsobenie, sa stal Slovak House.

Táto budova z dreva bola roky symbolom slovenskej základne a reprezentačným priestorom pre mnohé rotácie slovenských jednotiek. Prijímali tam zahraničné návštevy, vojenské jednotky v nej mávali porady a bol to aj bohoslužobný priestor pre slovenských vojakov.

Obrazom: Do Afganistanu odišli desiatky slovenských elitných vojakov


Úlohu ukončiť misiu ISAF, s ktorou je spojená postupná likvidácia slovenskej základne, dostali príslušníci 22. rotácie slovenského kontingentu v ISAF.

V Afganistane pôsobia od 19. júna pod vedením veliteľa Zoltána Iboša. Z budovy Slovak House s úctou k práci predchádzajúcich rotácií slovenských vojakov najprv zložili a pripravili na presun do vlasti všetky pamätné tabule slovenských vojakov misie ISAF.

V misii ISAF sa zo Slovenska zúčastnili strážne jednotky, ženijné jednotky, operačný výcvikový a styčný tím OMLT (Operational Mentoring and Liaison Team, jednotky), jednotka na plnenie úloh špeciálnych operácií SOTU (Special Operation Task Unit), poradenská skupina pre špeciálne jednotky SOAG (Special Operation Advisory Group), poradenský tím pre jednotku rýchlej reakcie Afganskej národnej armády MSF SFAT (Maneuver Strike Force Security Forces Advisory Team), jednotky vojenskej polície, jednotliví príslušníci ozbrojených síl, pôsobiaci v medzinárodných veliteľstvách a národné podporné prvky (NSE). V súčasnosti je väčšina slovenských vojakov nasadená na plnenie úloh na medzinárodnej vojenskej leteckej základni Kandahár.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety