Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dalibor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Agresívny pes napadol majiteľku, policajti ho zastrelili

Autor: SITA, 11. augusta 2014 11:13, aktualizované: 11. augusta 2014 14:52
Kríženec rotvajlera s ovčiakom pohrýzol majiteľku priamo na dvore domu. Zviera bolo tak divoké, že útočilo na policajtov aj lekára.
pes ilustračné foto Foto: SITA/Diana Černáková
KOŠICE 11. augusta (WEBNOVINY) - Agresívny pes pohrýzol svoju majiteľku, útočil aj na policajtov a lekára, hliadka ho musela zastreliť.

Incident sa stal v nedeľu v noci na Edisonovej ulici v košickej časti Krásna. Kríženec rotvajlera s ovčiakom pohrýzol 44-ročnú ženu na dvore. Privolaní policajti a záchranári sa do domu nemohli dostať, zviera bolo veľmi agresívne.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, využili chvíľu, keď pes odbehol za dom, preliezli plot a cez okno sa dostali do domu.

Ženu bolo treba ihneď previezť do nemocnice, mala tržné rany na ruke, bruchu aj nohe. Chceli ju dostať do sanitky, no rozzúrené zviera ich napádalo. Policajti ho preto zneškodnili tromi výstrelmi z brokovnice. Prečo pes napadol majiteľku, nie je známe. Zviera prevzala asanačná služba.


Vybrané závažné útoky psov na Slovensku:

október 2003
Tragédiou sa skončilo nezodpovedné správanie sa majiteľa pitbula zo Sobraniec, ktorý sa prechádzal so svojím psom. Zviera nebolo na vôdzke a bolo bez náhubku, keď odbehlo do porastu repky olejnej. To však bolo osudné pre osemročného chlapca, ktorý sa tam hral. Pes dieťa pohrýzol, počas prevozu do nemocnice zraneniam podľahlo.

október 2004
Osemročného chlapčeka zabil v obci Zborov v okrese Bardejov nemecký ovčiak. Dieťa prišlo k svojmu spolužiakovi. Dvere mu otvorila kamarátova matka, ktorá mu povedala, že jej syn si musí urobiť úlohy a hrať sa nemôže. Asi o dvadsať minút si žena všimla, že chlapcov bicykel stále leží pred domom. Keď vyšla na dvor, naskytol sa jej otrasný pohľad. Ich pes, ktorý sa odtrhol z reťaze, sedel nad nehybným telom chlapčeka. Privolaná lekárka konštatovala smrť zavinenú psom.

november 2006
V obci Ľubica, okres Kežmarok, pes odhryzol mužovi časť tváre. Muža našli príbuzní ležať na prahu domu v kaluži krvi, v blízkosti domu sa pohybovalo niekoľko psov.

september 2007
Po útoku rotvajlerov prišiel o život muž zo Senice, ktorý pracoval ako vrátnik v stavebnej spoločnosti. Tak ako po iné dni, vypúšťal z kotercov do priestorov firmy dvoch strážnych psov. Psy však na neho z neznámych príčin zaútočili a muž po útoku zomrel.

august 2012
V Dunajskej Lužnej, okres Senec, tri psy dohrýzli muža. Skončil s mnohopočetnými ranami najmä na rukách a nohách, najvážnejším zranením je devastačné poranenie pravého predlaktia, mužovi tiež psy odhryzli pravé ucho.

august 2012
V obci Sucháň v okrese Veľký Krtíš zomrela po útoku pitbula žena. Pes patril istému Švajčiarovi, ktorý choval v obci pitbulov. O psy sa mu starali dvaja ľudia, a to muž a jeho družka, ktorá aj napriek zákazu majiteľa psov vzala na prechádzku nebezpečného pitbula.

október 2013
Šesťročného chlapca dohrýzol pes na futbalovom ihrisku v Malženiciach v okrese Trnava. Na niektorých miestach mu strhol kožu.

október 2013
V Leopoldove sa obeťou útoku psa stal osemročný chlapec. Pes mu spôsobil závažné poranenia hlavy a rany po celom tele.

január 2014
Obeťou útoku amerického stafordširského teriéra v obci Rybník v Levickom okrese sa stala 95-ročná dôchodkyňa. Pes sa žene zahryzol do krku. Starenka na mieste vykrvácala a zraneniam podľahla. Pes ešte zaútočil aj na jej 73-ročnú nevestu, odhrýzol jej prst na ruke.

26. februára 2014
V obci Sikenica v okrese Levice napadli dva nemecké ovčiaky 52-ročnú ženu, ktorá prechádzala cez objekt skládky odpadu. Žena vo firme pracovala ako upratovačka a psy, s ktorými prichádzala do kontaktu denne, zrejme niečo rozrušilo a pohrýzli ju do ruky a nohy.

6. apríla 20014
Život 80-ročnej dôchodkyne si vyžiadal útok psa v obci Figa v Rimavskosobotskom okrese. Pitbull pohrýzol dôchodkyňu aj svojho majiteľa. Dôchodkyňa podľahla zraneniam pri prevoze do nemocnice. Žena išla k susedovi, kam chodievala často, po vajíčka. Nevedno, prečo pes na ňu zaútočil. Na pomoc žene prišiel majiteľa psa, avšak pes zaútočil aj na neho. Zahryzol sa mu do ruky. Útočiaceho psa sa napokon podarilo od dôchodkyne odtrhnúť.

17. júna 20014
Na dvore rodinného domu v Sviniciach v okrese Trebišov pohrýzol päťročného chlapca pes plemena stafford terier. Chlapec utrpel zranenia na ruke, nohe a chrbte.

2. augusta 2014
Rotvajler napadol 57-ročnú ženu v obci Zemplín v Trebišovskom okrese. Majiteľ psa riadne nezabezpečil, ten sa odtrhol z reťaze uviazanej o strom a ušiel do susednej záhrady. Ženu pes viackrát pohrýzol do nohy.

10. augusta 2014
Pes pohrýzol svoju majiteľku v košickej časti Krásna. Pes útočil aj na policajtov a na lekára a hliadka ho musela zastreliť. Kríženec rotvajlera s ovčiakom pohrýzol 44-ročnú ženu na dvore. Žena mala tržné rany na ruke, bruchu aj nohe.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety