Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Opozícia kritizuje Fica, zavaril si výrokmi o sankciách

Autor: SITA, 11. augusta 2014 14:43, aktualizované: 11. augusta 2014 15:57
Podľa Ľudovíta Kaníka z SDKÚ-DS premiér Robert Fico preukázal, že sa správa ako ruský agent.
Robert Fico v Bruseli. Predseda vlády Robert Fico výrokmi o sankciách medzi Úniou a Ruskom rozhneval opozíciu. Foto: SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) - Opozičné strany kritizujú premiéra Roberta Fica za jeho vyjadrenia o sankciách medzi Ruskom a Európskou úniou.

"Robert Fico opäť preukázal, že sa správa ako ruský agent a plní úlohu záškodníka v rámci EÚ, keď rozbíja jej spoločnú politiku zameranú na ochranu demokracie a potláčanie agresie," povedal pre agentúru SITA predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník.

Odporúčame:

Kotleba na proteste proti Rómom: Za súčasný stav môže i Fico
Podľa Fica sú sankcie nezmyselné

Premiér Fico na sobotných oslavách SNP v Lehote pod Vtáčnikom označil vzájomné sankcie za nezmyselné a vyzval na spojenie opozície a vlády pri ochrane záujmov Slovenska. "Obojstranné sankcie, teda nielen Európskej únie smerom k Rusku, ale aj opačne - Ruskej federácie vo vzťahu k Západu poškodzujú aj Slovenskú republiku," uviedla v pondelok premiérova hovorkyňa Beatrice Szabóová.

Fico v prejave spomenul, ako to bolo počas povstania. "V povstaní držali spolu všetci s jednotným cieľom - oslobodiť a ochrániť Slovensko. Všetci politici z opozície a vlády by mali spolupracovať a chrániť záujmy Slovenskej republiky, pretože ich zámerom by mala byť stabilná a prosperujúca krajina," dodala.

"Treba sa spojiť, ale presne proti takým politikom, ako je Robert Fico, presne rovnakým spôsobom, ako sa spojili Demokratická strana s ďalšími protifašistickými silami v rámci SNP," reagoval Kaník.


Sulík vraví o typicky perfídnej politike premiéra

Podľa šéfa strany Sloboda a Solidarita Richarda Sulíka je to od predsedu vlády typická perfídna politika, "keď sa takýmto spôsobom prihovára časti elektorátu Smeru, ktorým sa nesú proruské a protizápadné nálady, ale na druhej strane na pôde EÚ nijako svojou afinitou k Rusku nechce vytŕčať", odkázal Sulík po hovorkyni strany Kataríne Svrčekovej.

Stretnutie Kollára so Sulíkom Predseda SaS Richard Sulík (na snímke) tvrdí, že Ficove výroky o sankciách sú pre neho typicky perfídnou politikou. Foto: SITA/Diana Černáková
Európska únia a Rusko si musia podľa Fica sadnúť za rokovací stôl a nájsť spoločné riešenie, ktoré nebude sebazničujúce a deštruktívne pre obe strany.

Strana Most-Híd považuje sobotňajšie vyhlásenia Fica za nekorektné. "Je poľutovaniahodné, že slovenský premiér nimi spochybňuje jednoznačný postoj EÚ - vrátane Slovenska - voči krajine, ktorá hrubo porušuje slobodu iných národov. Robert Fico navyše takýmito svojimi vyhláseniami oslabuje pozíciu Slovenska v EÚ," uviedla strana vo svojom stanovisku.

"Premiér Robert Fico reagoval, akoby bol mimo štandardného hodnotového myslenia európskej politiky. Sankcie voči Rusku sú výsledkom kolektívnej dohody krajín Európskej únie a túto dohodu teda treba rešpektovať," uvádza sa v stanovisku strany.

Vyhlásenia Roberta Fica k sankciám neprispievajú k ich účinnosti voči Rusku, tvrdí v stanovisku KDH. Hnutie podporuje prijatý stupeň sankcií, ktoré už dnes podľa KDH ukazujú svoj reálny vplyv na ruskú ekonomiku. "Cieľom nie je oslabovanie ekonomík, ale mier a stabilita na východe Ukrajiny. Je dôležité, aby Rusko rešpektovalo medzinárodné právo a nezasahovalo do vývoja iných suverénnych štátov, ako tomu je v prípade Ukrajiny," uviedol hovorca KDH Matej Kováč.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety