Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Detská Univerzita Komenského predstaví Školu budúcnosti

Autor: WBN/PR, 14. augusta 2014 14:45
Foto: SITA
BRATISLAVA 14. augusta (WBN/PR) - Spoločnosti DATALAN a Microsoft Slovakia, lídri v oblasti informačných technológií na slovenskom trhu, privítajú počas dvoch augustových dní - 18. a 19. augusta 2014, takmer stovku detí na špeciálnom IT workshope s témou Škola budúcnosti v digitálnej ére.

IT workshop, na ktorom si malí študenti na vlastné oči aj ruky vyskúšajú, ako prebieha moderné vyučovanie v škole 21. storočia, sa koná v rámci letnej Detskej Univerzity Komenského v slovenskej pobočke spoločnosti Microsoft. Na deti čakajú nielen špičkoví IT odborníci, ale aj skúsený pedagóg Peter Pallo. Ukáže im, aké výhody má využitie technológií na hodine matematiky, slovenčiny či prírodovedy, vďaka čomu malí študenti pochopia, že samotné vyučovanie nemusí byť otravné, ale práve naopak - zábavné a interaktívne.

"V modernej triede by nemali chýbať špičkové technológie a mobilné zariadenia, ktoré sú dnes už bežnou súčasťou života mladej generácie", uviedol Marek Paščák, generálny riaditeľ v spoločnosti DATALAN. "Modernizácia výučby, ktorá posunie vzdelávanie na vyššiu úroveň, je jednou z našich dlhodobých priorít. Osobne som rád, že aj formou workshopu môžeme malým študentom ukázať, aké využitie majú technológie v praxi a aké nové možnosti im v budúcom štúdiu otvárajú."

V rámci IT workshopu na deti čaká tiež diskusia na tému, ako sa tvoria hry pre PC a hracie konzoly, ako aj možnosť vyskúšať si horúce herné novinky. Vďaka technologickým expertom sa tiež dozvedia viac napr. o oblastiach Big Data a Open Data, ktoré majú veľký potenciál práve pre oblasť školstva.

"Projekt Detskej Univerzity Komenského, ktorý prináša celkom inú formu vzdelávania, je nám v Microsoft Slovakia veľmi blízky. Sme radi, že sa aj my môžeme zapojiť do dvanásteho ročníka, a priniesť tak deťom možnosť nielen zažiť niečo nové, ale aj vidieť, ako to vo významnej IT spoločnosti, akou je Microsoft, funguje," uviedla Marcela Havrilová, riaditeľka pre oblasť školstva v spoločnosti Microsoft Slovakia.

O Detskej Univerzite Komenského
Detská Univerzita Komenského je spoločnou aktivitou Univerzity Komenského a Divadla Aréna, ktorá vznikla v roku 2003. Je určená všetkým zvedavým deťom vo veku od 9 do 14 rokov. Letná škola pre deti, v ktorej prednášajú renomovaní odborníci, sa každoročne začína v prvú prázdninovú stredu v Aule Univerzity Komenského slávnostnou imatrikuláciou a pozostáva z viacerých prednášok. Detskú Univerzitu Komenského môžu absolvovať deti z celého Slovenska aj online, a to vďaka spoločnosti DATALAN.

Prednášky, videá a zaujímavé fakty z letnej on-line univerzity nájdete na www.datalan.sk/dukonline


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety