Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

IKEA Bratislava a OZ Návrat budú pomáhať rodinám v ohrození

Autor: WBN/PR, 14. augusta 2014 15:51
Foto: IKEA
BRATISLAVA 14. augusta (WBN/PR) - Na Slovensku žije niekoľko tisíc detí a ich rodín v ohrození, pričom približne 1000 detí ročne je z rodiny aj odobraných. To sú takmer 3 deti denne! Spoločnosť IKEA Bratislava sa preto rozhodla podporovať Návrat pri pomoci rodinám a deťom v ohrození, aby zabránila ich vyňatiu z rodín a umiestneniu do detských domovov. Náš spoločný projekt sme nazvali "Aby rodina bola domov pre deti".

Poslaním projektu "Aby RODINA bola DOMOV pre DETI”, zastrešeného partnerstvom Návrat, o.z. a spoločnosti IKEA Bratislava, s.r.o. je spolu pomáhať rodinám v ohrození budovať dobrý domov pre svoje deti. Prostredníctvom spoločného projektu podporí IKEA včasné a komplexné služby pre rodiny v ohrození v záujme zlepšenia kvality života detí a podpory vzťahov a väzieb nevyhnutných pre zdravé fungovanie rodín."Naším cieľom je urobiť všetko pre to, aby deti nestratili svoju rodinu, vzťahy a prirodzené prostredie. Preto ohrozené rodiny pravidelne osobne navštevujeme, poskytujeme im včasnú systematickú sociálno-psychologickú pomoc a učíme ich dôležitým sociálnym a rodičovským zručnostiam,” hovorí Marek Roháček, predseda Nárat, o.z.

Tému budovania zdravého rodinného prostredia IKEA podporí aj v komunikácii so svojimi zákazníkmi. Spolu so združením Návrat bude inšpirovať a podporovať rodičov, aby vedome a zámerne rozvíjali vzťah so svojimi deťmi prostredníctvom na prvý pohľad bežných, ale pre vzájomný vzťah významných spoločných aktivít. Pretože domov je pre dieťa viac ako miesto. Je to puto s milujúcimi rodičmi.

"Tento finančný rok sa chceme v komunikácii venovať najviac spálni, ktorá je aj nosnou témou nového katalógu IKEA 2015," hovorí Jana Hrubcová z IKEA Bratislava. Spálňa a spoločný čas strávený s dieťaťom v spálni pomáha budovať a posilňovať vzájomný vzťah rodiča a dieťaťa. "V rámci projektu sa pozrieme na túto miestnosť z pohľadu dieťaťa, jeho prežívania a potrieb. Spálňu chceme predstaviť nielen ako miestnosť pre rodičov, ale ako miestnosť, do ktorej deti do istého veku prirodzene patrili a aj vo vyššom veku patria. V prvých rokoch života bola spálňa aj ich miestnosťou a deťom sa spája s pocitom bezpečia, blízkosti s rodičom, pohody, telesného i psychického uvoľnenia," vysvetľuje Alena Molčanová z Centra Návrat v Prešove.

"Do projektu chceme aktívne zapájať jednak našich spolupracovníkov, ale i členov klubu IKEA FAMILY," dodáva Jana Hrubcová z IKEA Bratislava. Členovia IKEA klubu a návštevníci obchodného domu budú mať počas celého roka možnosť zdieľať svoje názory a súčasne získať inšpirácie urobiť so svojimi deťmi niečo extra, čo môže byť prospešné pre budovanie dobrého domova pre deti.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety