Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

IKEA Bratislava a OZ Návrat budú pomáhať rodinám v ohrození

Autor: WBN/PR, 14. augusta 2014 15:51
Foto: IKEA
BRATISLAVA 14. augusta (WBN/PR) - Na Slovensku žije niekoľko tisíc detí a ich rodín v ohrození, pričom približne 1000 detí ročne je z rodiny aj odobraných. To sú takmer 3 deti denne! Spoločnosť IKEA Bratislava sa preto rozhodla podporovať Návrat pri pomoci rodinám a deťom v ohrození, aby zabránila ich vyňatiu z rodín a umiestneniu do detských domovov. Náš spoločný projekt sme nazvali "Aby rodina bola domov pre deti".

Poslaním projektu "Aby RODINA bola DOMOV pre DETI”, zastrešeného partnerstvom Návrat, o.z. a spoločnosti IKEA Bratislava, s.r.o. je spolu pomáhať rodinám v ohrození budovať dobrý domov pre svoje deti. Prostredníctvom spoločného projektu podporí IKEA včasné a komplexné služby pre rodiny v ohrození v záujme zlepšenia kvality života detí a podpory vzťahov a väzieb nevyhnutných pre zdravé fungovanie rodín."Naším cieľom je urobiť všetko pre to, aby deti nestratili svoju rodinu, vzťahy a prirodzené prostredie. Preto ohrozené rodiny pravidelne osobne navštevujeme, poskytujeme im včasnú systematickú sociálno-psychologickú pomoc a učíme ich dôležitým sociálnym a rodičovským zručnostiam,” hovorí Marek Roháček, predseda Nárat, o.z.

Tému budovania zdravého rodinného prostredia IKEA podporí aj v komunikácii so svojimi zákazníkmi. Spolu so združením Návrat bude inšpirovať a podporovať rodičov, aby vedome a zámerne rozvíjali vzťah so svojimi deťmi prostredníctvom na prvý pohľad bežných, ale pre vzájomný vzťah významných spoločných aktivít. Pretože domov je pre dieťa viac ako miesto. Je to puto s milujúcimi rodičmi.

"Tento finančný rok sa chceme v komunikácii venovať najviac spálni, ktorá je aj nosnou témou nového katalógu IKEA 2015," hovorí Jana Hrubcová z IKEA Bratislava. Spálňa a spoločný čas strávený s dieťaťom v spálni pomáha budovať a posilňovať vzájomný vzťah rodiča a dieťaťa. "V rámci projektu sa pozrieme na túto miestnosť z pohľadu dieťaťa, jeho prežívania a potrieb. Spálňu chceme predstaviť nielen ako miestnosť pre rodičov, ale ako miestnosť, do ktorej deti do istého veku prirodzene patrili a aj vo vyššom veku patria. V prvých rokoch života bola spálňa aj ich miestnosťou a deťom sa spája s pocitom bezpečia, blízkosti s rodičom, pohody, telesného i psychického uvoľnenia," vysvetľuje Alena Molčanová z Centra Návrat v Prešove.

"Do projektu chceme aktívne zapájať jednak našich spolupracovníkov, ale i členov klubu IKEA FAMILY," dodáva Jana Hrubcová z IKEA Bratislava. Členovia IKEA klubu a návštevníci obchodného domu budú mať počas celého roka možnosť zdieľať svoje názory a súčasne získať inšpirácie urobiť so svojimi deťmi niečo extra, čo môže byť prospešné pre budovanie dobrého domova pre deti.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety