Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kiska k Ficovým výrokom: Obchod nesmie byť nadradený slobode

Autor: SITA, 15. augusta 2014 13:07
Prezident Kiska navštívil s ombudsmankou polepšovňu Prezident Andrej Kiska reagoval na diskusiu o sankciách, ktoré uvalila Únia na Rusko. Foto: archívne, SITA/Martin Havran
BRATISLAVA 15. augusta (WEBNOVINY) - Obchodné záujmy nesmú byť nadradené základným hodnotám slobody a demokracie. Prezident SR Andrej Kiska to vyhlásil na svojom profile verejného činiteľa na sociálnej sieti Facebook. Reagoval tým na diskusiu o vplyve sankcií, ktoré Európska únia uvalila na Rusko, na slovenskú ekonomiku.

"Naša krajina už dvakrát v histórii pocítila, čo znamená nechať malú krajinu za korisť veľkému, oveľa silnejšiemu susedovi," vyhlásil Kiska. "V roku 1938 sa rozhodli veľmoci darovať Československo nacistickému Nemecku a dodali mu energiu k ďalšej expanzii, v roku 1968 sa nás nik nezastal proti komunistickému Sovietskemu zväzu."

Odporúčame:

Fico trvá na tom, že sankcie Ruska a Únie sú nezmyselné

Opozícia kritizuje Fica, zavaril si výrokmi o sankciáchPodľa Kisku nám naša história dáva povinnosť byť krajinou, ktorá stojí pri ochrane slabších. V prípade, že nejaká krajina hrubo poruší medzinárodné právo alebo poruší ľudské práva, demokratická časť sveta musí podľa Kisku prijať účinné opatrenia.

"Sankcie pre nás môžu znamenať aj istú ekonomickú stratu a všetci chceme veriť, že prechodnú a dočasnú, ale musíme byť pripravení túto stratu prijať," vyhlásil prezident. Sankcie boli podľa Kisku prijaté so súhlasom a dohodou všetkých vlád štátov Európskej únie a inú možnosť už nevideli ani štáty s najväčšou politickou a ekonomickou autoritou, napríklad Nemecko.

Predseda vlády Robert Fico naopak sankcie považuje za nezmyselné. "Ak je tu konflikt, nech sa rieši inými metódami, ako nezmyselnými trojstrannými sankciami, ktoré poškodzujú ekonomiku všetkých," vyhlásil na štvrtkovej tlačovej besede po stretnutí s predstaviteľmi SPP a Eustreamu. VIAC SA DOČÍTATE V TOMTO ČLÁNKU.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety