Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Vlasta

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pápež František uistil Kisku, že sa modlí za Slovákov

Autor: SITA, 19. augusta 2014 09:32, aktualizované: 19. augusta 2014 10:24
Na omšu s pápežom prišlo v Soule milión veriacich Pápež František poslal Slovákom ďalší srdečný pozdrav. Foto: archívne, SITA/AP
BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) – Svätý Otec František sa modlí za všetkých obyvateľov Slovenska. Uvádza sa to v správe, ktorú poslal pápež prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi, keď prelietal v pondelok ponad Slovensko.

Pozdrav Svätého Otca Františka prezidentovi a občanom Slovenskej republiky z paluby letu KAL9927 počas preletu ponad Slovenskú republiku bol tlmočený prostredníctvom komunikácie pilotov lietadla Boeing 777 a riadiacich letovej prevádzky.

Odporúčame:

Andrej Kiska dostal telegram od pápeža, letel nad Slovenskom

Video: Pápež vyzval celý Kórejský polostrov, aby sa zmieril"Korean Air 9927. Mám správu od pápeža prezidentovi Slovenskej republiky. Správa bude trvať približne jednu minútu. Keď letím ponad Slovensko, pri svojom návrate z Kórey, posielam Vašej Excelencii a všetkým obyvateľom Slovenska svoje najlepšie priania a uistenie o mojich modlitbách za všetkých obyvateľov Slovenska. Koniec," uvádza sa v správe. Agentúru SITA o tom informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

Obrazom: Na omšu s pápežom prišlo v Soule milión veriacich


Svätý Otec František podobnú správu poslal aj 13. augusta, keď letel do Južnej Kórey. Aj vtedy počas preletu nad územím Slovenskej republiky zaslal prezidentovi Andrejovi Kiskovi správu: "Keď prelietam ponad Slovensko na mojej ceste do Kórey, posielam srdečný pozdrav Vašej Excelencii a Vašim spoluobčanom. Zvolávajúc na vás všetkých požehnanie Všemohúceho Boha, modlím sa, aby v krajine prekvitali pokoj a prosperita." Pozdrav hlavám štátov krajín, nad ktorými prelieta pápež, je tradíciou.

Pápež František v pondelok potvrdil svoj zámer navštíviť budúci rok USA, kde by chcel zavítať do troch miest. Stať by sa tak malo v septembri 2015. Pontifik podľa svojich slov plánuje zavítať do Philadelphie, na pozvanie amerického prezidenta Baracka Obamu má prísť do Washingtonu a vystúpiť na pôde parlamentu, a nakoniec navštívi newyorské sídlo OSN na pozvanie generálneho tajomníka Pana Ki-muna. Počas letu do Ríma po ukončení návštevy Južnej Kórey taktiež spomenul možnosť návštevy Mexika, no to ešte podľa jeho slov "nie je isté".

Pápež František bol na historickej návšteve Kórejského polostrova. VIAC SA DOČÍTATE V TOMTO ČLÁNKU.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety