Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Aupark v Trenčíne nebude, investor vzal nohy na plecia

Autor: SITA, 19. augusta 2014 12:11
aupark trencin Takto mal vyzerať Aupark v Trenčíne. Foto: SITA/vizualizácia HB Reavis
TRENČÍN 19. augusta (WEBNOVINY) - Obchodné centrum Aupark v Trenčíne nebude, investor z mesta odchádza. Spoločnosť Aupark Trenčín vráti radnici kúpené pozemky, samospráva zasa spoločnosti zaplatenú cenu 681-tisíc eur.

Vyplýva to z dohody oboch strán, ktorú na piatkové rokovanie mestského zastupiteľstva predkladá primátor Trenčína Richard Rybníček. Peniaze na vrátenie kúpnej ceny má Trenčín získať z dlhodobého účelového úveru. Aupark Trenčín ich má dostať na účet najneskôr do 15. septembra.


Firma odstúpila od zmluvy

Aupark Trenčín sa v zmluve s mestom zaviazal postaviť obchodno-zábavné centrum za predpokladu, že sa mu podarí získať aj ďalšie potrebné pozemky, ktoré sú vo vlastníctve Slovenskej republiky a v správe Slovenskej správy ciest. Keďže pozemky v určenom termíne nezískal, od kúpnej zmluvy s mestom odstupuje.

Odstúpenie od zmluvy doručila spoločnosť na mestský úrad 11. júla. Takýto postup umožňuje kúpna zmluva s mestom, ktorá bola podpísaná v decembri 2008. Primátor Rybníček sa k okolnostiam celej záležitosti vyjadrí až v piatok počas rokovania mestského zastupiteľstva.

Termín začiatku výstavby Auparku investor odkladal niekoľko rokov. Dôvodom bolo jeho umiestnenie pri zjazde z cestného mosta v blízkosti historického jadra a otázka dopravnej dostupnosti. Časť Trenčanov bola od začiatku proti výstavbe Auparku.


Referendum nemalo o ľudí úspech

O obchodnom centre bolo aj referendum, ktoré bolo pre nízku účasť neplatné. Proti projektu vystúpili aj pamiatkari. Krajský pamiatkový úrad namietal výšku centra, ktoré by podľa jeho názoru zatienilo výhľad na stred mesta pod hradom.

Mesto a Slovenská správa ciest začiatok výstavby podmieňovali vybudovaním okružnej križovatky pod cestným mostom. Primátor Rybníček po svojom nástupe do funkcie pred štyrmi rokmi deklaroval, že projekt Auparku chce dostať na okraj mesta.

Aupark Trenčín patrí do skupiny HB Reavis Slovakia.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy