Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Dunaj bude ostro sledovaný, Google ho zdigitalizuje

Autor: SITA, 20. augusta 2014 07:56
Špeciálne fotografické prístroje, pomocou ktorých Street View vyhotovuje virtuálne projekcie, umiestnia na lode na Dunaji priamo medzi turistov.
Slovenský Dunaj dostane vďaka Googlu digitálnu tvár Pohľad na špeciálny fotoaparát služby Google Street View, ktorý je nainštalovaný na výletnej lodi Treasures. Bratislava, 19. august 2014. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 20. augusta (WEBNOVINY) - Spoločnosť Google pripravuje projekt, v rámci ktorého digitálne zdokumentuje povodie Dunaja na Slovensku.

Ako v utorok na tlačovej konferencii v Bratislave informoval zástupca spoločnosti Ulf Spitzer, využijú pritom technológiu Street View. Pomocou technológie spoločnosť vyhotovuje 360-stupňové virtuálne projekcie svetových miest, prírodných krás alebo historických pamiatok.

Obrazom: Slovenský Dunaj dostane vďaka Googlu digitálnu tvárProjekcie umiestnia medzi turistov

"Chceme ísť na miesta, na ktorých ľuďom záleží a zaujímajú ich," povedal Spitzer. Špeciálne fotografické prístroje, pomocou ktorých vyhotovujú virtuálne projekcie, chcú v tomto prípade umiestniť na lode, ktoré po Dunaji vozia turistov. Spoločnosť podľa Spitzera plánuje postupne zdokumentovať aj úseky Dunaja v iných krajinách, až po deltu v Rumunsku.

Záujemcom z celého sveta to umožní spoznať Dunaj, ako aj krajiny cez ktoré preteká. "Možnosť plavby po Dunaji s využitím Street View prispeje jednak k rozvoju cestovného ruchu, ale takisto poskytne novú možnosť pre každého, kto by sa rád vybral na virtuálnu plavbu po Dunaji z pohodlia svojho domova," povedal Spitzer. Dunaj vo virtuálnej podobe by záujemcovia mali mať k dispozícii v priebehu dvoch až troch mesiacov.

Slovenský Dunaj dostane vďaka Googlu digitálnu tvár Zástupca spoločnosti Google Ulf Spitzer počas TB spoločnosti Google o projekte Street View nainštalovanej na výletnej lodi Treasures. Bratislava, 19. august 2014. Foto: SITA/Jozef JakubčoŠpeciálne zariadenia na fotografovanie

Spoločnosť Google využíva na projekt Street View zariadenia nazvané Trekker. Tie automaticky fotografujú niekoľkometrové úseky terénu, ktoré programátori neskôr pospájajú do 360-stupňovej virtuálnej projekcie. Záujemcovia si tak môžu prostredníctvom internetu prezrieť miesto, ktoré napríklad plánujú navštíviť.

Na Slovensku týmto spôsobom Google zdokumentoval napríklad Vysoké Tatry, Banskú Štiavnicu, Bojnický zámok, Spišský hrad či kaštieľ Betliar. Záujemcovia si tieto projekcie môžu pozrieť na stránke Maps.google.sk.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety