Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Žilinu zaplavili mydlové bubliny pre dobrú náladu

Autor: SITA, 25. augusta 2014 07:43
Námestie v Žiline zaplavili obrovské bubliny Účastníci prvého ročníka celoslovenského Dňa bublín - Bubble day na Mariánskom námestí. Žilina, 25. august 2014. Foto: SITA/Milo Fabian
BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Študenti zo 17 slovenských miest vypustia v pondelok o 10:00 do vzduchu tisícky bublín. Podujatie s názvom Bubbleday alebo Deň bublín má za cieľ rozžiariť ľudí na námestiach.

Obrazom: Námestie v Žiline zaplavili obrovské bublinyStačí bublifuk

Ako informovali organizátori podujatia, do vypúšťania bublín sa môžu zapojiť malí i veľkí, jednotlivci aj rodiny, stačí im na to len bublifuk. "Pokračujeme v šírení pozitívnej nálady a originálnych myšlienok naprieč Slovenskom," predstavil projekt jeho koordinátor Jaroslav Dodok.

"Hovorí sa, že každý je istým spôsobom dieťa na celý život. Chceme sa aj takto symbolicky opäť vrátiť do detských čias. Je jedno či máte desať, tridsať alebo šesťdesiat rokov. Zastavte sa na chvíľu, zabudnite na zhon a užite si prítomný okamih," dodal Dodok.

Námestie v Žiline zaplavili obrovské bubliny Účastníci prvého ročníka celoslovenského Dňa bublín - Bubbleday na Mariánskom námestí. Žilina, 25. august 2014. Foto: SITA/Milo FabianAj sprievodný program

V niektorých mestách okrem vypúšťania bublín organizátori pripravili aj sprievodný program. V Žiline na Mariánskom námestí sa predstaví profesionálny bublinár Matěj Kodeš, v Banskej Bystrici zasa spríjemnia deň žongléri a gitarista Jozef Mlynárik.

Deň bublín vznikol ako pokračovanie úspešného podujatia HugDay, prostredníctvom ktorého sa na celom Slovensku rozdalo takmer 80-tisíc objatí. Autorkou myšlienky Bubbleday je vysokoškoláčka Lucia Randová zo Žiliny.

Do podujatia sa zapojilo 17 miest vrátane Žiliny, Banskej Bystrice, Zvolena, Rimavskej Soboty, Prešova, Košíc či Popradu. Do Dňa bublín sa podľa organizátorov môže zapojiť každý, stačí ak o desiatej hodine príde na akékoľvek námestie so svojím bublifukom.

Informácie agentúre SITA za organizátorov poskytol Jaroslav Dodok.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety