Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Utýranej Lucke (†5) pred smrťou nepodali drogy ani lieky

Autor: SITA, 25. augusta 2014 10:45
Na najnovšom pojednávaní o hroznom utýraní dievčatka padali pokuty. Vypovedal aj jeden zo znalcov.
Lucia Luknárová Foto: ilustračné, SITA/Gabriel Kuchta
BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) – Udeľovaním pokút sa na Okresnom súde Bratislava I začalo pondelkové hlavné pojednávanie v kauze utýranej Lucky Luknárovej, v ktorom čelí obžalobe jej otčim a matka Juraj H. a Alexandra H.

Na pojednávanie neprišiel poškodený v súvislosti s bytom, kde neoprávnene bývali manželia H., a tak dostal pokutu 150 eur a svedkyňa, ktorej vymerali pokutu 80 eur. V prípade poškodeného sudca konštatoval, že už na minulých pojednávaniach sa ospravedlňoval len mailom.

Obrazom: Utýranú Lucku pochovali na ružinovskom cintoríne


Skutočnosti z týchto ospravedlnení však nedoložil relevantným dokumentom. Keby dnes prišiel, mohlo sa dokazovanie prípadu skončiť, ak by už nikto nepredložil žiadne ďalšie návrhy na doplnenie dokazovania.

Svedkyňa dostala pokutu za to, že sa z dnešného pojednávania neospravedlnila. Na súd v pondelok neprišiel aj jeden z dvojice predvolaných znalcov, ale ten sa riadne a včas ospravedlnil.

Na pojednávaní v pondelok vypovedal iba druhý znalec, ktorý hovoril o tom, že v tele utýraného dievčatka nenašli drogy ani žiadne liečivá či iné cudzorodé látky. Sudca dnes prečítal viaceré výpovede svedkov. Prípad odročili na 29. septembra.

Odporúčame:

Pokračuje proces v kauze utýranej Lucky, matka odmieta vinu

Otčim a matka utýranej Lucky († 5) sa cítia nevinní

V prípade utýranej Lucky († 5) obvinili sociálnu pracovníčku
Dievčatko malo neznesiteľné bolesti

Podľa prokuratúry sa manželia dopúšťali na malej Lucii fyzického násilia zvlášť surovým a trýznivým spôsobom, keď ju podľa obžaloby udierali, kopali, vytrhávali jej vlasy a neposkytovali žiadnu pomoc ani nenavštevovali lekárov. Lucka mala zlomené dve rebrá, nosové kosti, sánku, prekonala infekcie a v takomto stave jej podľa obžaloby Juraj H. vykrútil ruku.

Lucia mala podľa prokuratúry "neznesiteľné a mučivé bolesti". Podľa vyšetrovateľov Juraj H. extrémne silno udrel dievča sediace na nočníku rukou do hlavy za prítomnosti matky. Lucia následne narazila hlavou do steny a podľa pitvy sa jej vytvorila v mozgu krvná zrazenina.


Kruté zaobchádzanie aj po smrti

Po tom, ako Lucka zomrela, ju podľa prokuratúry "položili na posteľ, pozakrývali textilom, kreslom, izbu zamkli, zatarasili nábytkom a takto ju prechovávali tri roky do 17. septembra 2012". Otčim aj matka utýranej Lucky, manželia Juraj H. a Alexandra H., v minulosti na pojednávaní odmietli vinu, zároveň odmietli vypovedať a rozhodli sa, že nebudú chodiť na súdne pojednávania.

Luciu Luknárovú pochoval na ružinovskom cintoríne v Bratislave vlani 4. apríla bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák. Päťročnú Luciu podľa vyšetrovateľov na smrť ubil jej otčim v jednom z bytov v bratislavskom Ružinove. Prípad sa dostal na verejnosť v septembri 2012.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety