Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Vincent

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Letecké dni na Sliači lákajú na preteky lietadla s autom

Autor: SITA, 29. augusta 2014 10:00
Na Sliači pokračovali letecké dni Akrobatická skupina talianskych vzdušných síl Frecce Tricolori počas Leteckých dní SIAF v roku 2012. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
SLIAČ 25. augusta (WEBNOVINY) - Okolo 100-tisíc návštevníkov očakávajú organizátori Medzinárodných leteckých dní Slovak International Air Fest (SIAF) 2014, ktoré budú v sobotu 30. a nedeľu 31. augusta na Letisku Sliač.

Pripravených je pre nich množstvo statických ukážok leteckej techniky a program zhruba 30 dynamických ukážok v podaní leteckých tímov z 13 štátov.

Ako na dnešnej tlačovej besede informoval riaditeľ tohto podujatia Hubert Štoksa, program bude po oba dva dni rovnaký, len s iným poradím letových ukážok. Väčšinu budú tvoriť sólové lety, ale predstavia sa aj štyri akrobatické skupiny – zo Slovenska, Lotyšska, Česka a Poľska.

"Brány letiska budeme otvárať o ôsmej hodine, program sa začína o 10. hodine a podľa úvodných časových harmonogramov to vyzerá, že bude trvať do 17:30, bez prestávky," uviedol Štoksa.

Obrazom: Letecké dni SIAF 2013 na letisku SliačNajväčšou atrakciou podľa neho budú preteky automobilu Ariel Atom s lietadlom L-39 Albatros lotyšskej akrobatickej skupiny Baltic Bees.

Organizácia dopravy návštevníkov zostáva rovnaká ako vlani, záchytné parkoviská budú na poliach zo severnej aj južnej strany letiska. Parkovanie na nich bude bezplatné a z južných parkovísk, ktoré sú vzdialenejšie od vstupu na letisko, bude premávať aj bezplatná kyvadlová doprava.

Návštevníci sa na podujatie budú môcť dopraviť aj autobusovou linkou SIAF, ktorá bude k letisku premávať z Banskej Bystrice aj zo Zvolena. O dopravnej situácii na príjazdových cestách a parkoviskách bude návštevníkov informovať rádio SIAF, ktoré bude z letiska vysielať na frekvencii 107,3 megahertza. Okrem pravidelných dopravných informácií ponúkne návštevníkom komentáre k dianiu na oblohe a letisku.

Medzinárodné letecké dni SIAF 2014 organizuje Slovenská letecká agentúra v spolupráci s Ministerstvom obrany SR ako hlavným programovým partnerom. Na Letisku Sliač sa toto podujatie organizuje od roku 2011.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety