Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Nora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Letecké dni na Sliači lákajú na preteky lietadla s autom

Autor: SITA, 29. augusta 2014 10:00
Na Sliači pokračovali letecké dni Akrobatická skupina talianskych vzdušných síl Frecce Tricolori počas Leteckých dní SIAF v roku 2012. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
SLIAČ 25. augusta (WEBNOVINY) - Okolo 100-tisíc návštevníkov očakávajú organizátori Medzinárodných leteckých dní Slovak International Air Fest (SIAF) 2014, ktoré budú v sobotu 30. a nedeľu 31. augusta na Letisku Sliač.

Pripravených je pre nich množstvo statických ukážok leteckej techniky a program zhruba 30 dynamických ukážok v podaní leteckých tímov z 13 štátov.

Ako na dnešnej tlačovej besede informoval riaditeľ tohto podujatia Hubert Štoksa, program bude po oba dva dni rovnaký, len s iným poradím letových ukážok. Väčšinu budú tvoriť sólové lety, ale predstavia sa aj štyri akrobatické skupiny – zo Slovenska, Lotyšska, Česka a Poľska.

"Brány letiska budeme otvárať o ôsmej hodine, program sa začína o 10. hodine a podľa úvodných časových harmonogramov to vyzerá, že bude trvať do 17:30, bez prestávky," uviedol Štoksa.

Obrazom: Letecké dni SIAF 2013 na letisku SliačNajväčšou atrakciou podľa neho budú preteky automobilu Ariel Atom s lietadlom L-39 Albatros lotyšskej akrobatickej skupiny Baltic Bees.

Organizácia dopravy návštevníkov zostáva rovnaká ako vlani, záchytné parkoviská budú na poliach zo severnej aj južnej strany letiska. Parkovanie na nich bude bezplatné a z južných parkovísk, ktoré sú vzdialenejšie od vstupu na letisko, bude premávať aj bezplatná kyvadlová doprava.

Návštevníci sa na podujatie budú môcť dopraviť aj autobusovou linkou SIAF, ktorá bude k letisku premávať z Banskej Bystrice aj zo Zvolena. O dopravnej situácii na príjazdových cestách a parkoviskách bude návštevníkov informovať rádio SIAF, ktoré bude z letiska vysielať na frekvencii 107,3 megahertza. Okrem pravidelných dopravných informácií ponúkne návštevníkom komentáre k dianiu na oblohe a letisku.

Medzinárodné letecké dni SIAF 2014 organizuje Slovenská letecká agentúra v spolupráci s Ministerstvom obrany SR ako hlavným programovým partnerom. Na Letisku Sliač sa toto podujatie organizuje od roku 2011.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Bojíte sa cestovať pre čoraz väčšie riziko teroristických útokov?
Nebojím sa, čo sa má stať, sa stane
Menšie obavy tam sú, ale teroristi ma v mojich cestovateľských snoch nezastavia
Áno, preto radšej dovolenkujeme doma na Slovensku
Do zahraničia necestujem, nemám na to peniaze
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy