Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pašeráci cigariet na východe nepochodili

Autor: SITA, 25. augusta 2014 18:12
Colníci zaistili stovky tisíc cigariet Foto: ilustračné, SITA/Finančné riaditeľstvo SR
BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Colníci z Maťoviec v okrese Svidník odhalili minulý týždeň tri prípady nelegálnej prepravy cigariet z Ukrajiny cez širokorozchodnú trať. Išlo o 292-tisíc kusov cigariet, teda 1 460 kartónov, ktoré neboli označené kontrolnými známkami. Predstavuje to finančný únik na cle a daniach vo výške viac ako 40-tisíc eur. Agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úrad Michalovce Klára Baloghová.

Colníci našli 22. augusta v noci pri kontrole vlaku na železničnom colnom priechode Maťovské Vojkovce 120-tisíc kusov nelegálne dovezených ukrajinských cigariet. Ukryté boli v čiernych igelitových škatuliach v spodnej časti jedného z vagónov pod železnou rudou. Vlak smeroval z ukrajinského Krivého Rogu do slovenských železiarní. Finančný únik predstavoval 16 312 eur.

V druhom prípade colníci 24. augusta skoro ráno spozorovali pri širokorozchodnej trati pri Maťovských Vojkovciach dve podozrivé osoby, ktoré niesli na pleciach čierne igelitové tašky. Pašeráci sa však pokúsili ujsť, no neúspešne, hliadka použila donucovacie prostriedky. Juraj Č. z Maťovských Vojkoviec a David K. z Kráľovského Chlmca nezákonne prepravovali 52-tisíc kusov cigariet s ukrajinskými kontrolnými známkami. Colníci oboch zadržali. V tomto prípade únik predstavoval takmer osemtisíc eur.

V rovnaký deň colníci opäť odhalili pri kontrole vlaku v Maťovských Vojkovciach 120-tisíc kusov cigariet. Znovu boli ukryté pod železnou rudou v čiernych igelitových škatuliach. Finančný únik predstavoval 16 312 eur.

Všetky tri prípady prevzal Kriminálny úrad finančnej správy, zadržané osoby vyšetrovateľ obvinil a v prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až päť rokov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy