Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Podľa Galka ide vyšetrovanie tunelovania VSS do stratena

Autor: SITA, 25. augusta 2014 18:52
lubomir galko Poslanec NR SR za SaS Ľubomír Galko. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Exminister obrany a poslanec NR SR Ľubomír Galko (SaS) sa v pondelok dostavil pred vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry vo veci tunelovania Vojenskej spravodajskej služby (VSS). "Napriek tomu, že vyšetrovanie oficiálne prebieha už vyše roka, zodpovední ma neboli schopní zbaviť mlčanlivosti k tomuto prípadu takým zákonným spôsobom, aby som mohol plnohodnotne vypovedať," uviedol Galko v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Katarína Svrčeková.

Exminister obrany v tejto súvislosti upozornil na nedávnu návštevu súčasného ministra obrany Martina Glváča na generálnej prokuratúre, kde sa podľa Galka "akože zaujímal o stav vyšetrovania kauzy odpočúvania a predvádzal sa pred novinármi". "Keby bol človekom na správnom mieste, zaujímal by sa v prvom rade o to, že z rezortu ukradli milióny a podozriví z toho sú dnes jeho podriadení. V tomto prípade však minister Glváč podpisuje úplne nekvalifikované návrhy na zbavenie mojej mlčanlivosti a tým sám sťažuje vyšetrovanie. Je to príznačné," povedal Galko.

Ako ďalej exminister uviedol, z pondelkového výsluchu a z dokumentov, do ktorých mohol na polícii nahliadnuť, vyplýva, že dôstojníci vojenskej tajnej služby namiesto toho, aby ich postavili mimo službu, dostali možnosť zahladzovať stopy. "Žiaľ, aj dnes sa potvrdilo to, čo tvrdím dávno - vyšetrenie tunelovania vojenskej tajnej služby za prvej Ficovej vlády ide do stratena, a to za výdatného prispenia samotného ministra obrany," uzavrel poslanec za SaS.

Podľa SaS sú autormi spisu o tunelovaní dôstojníci z vedenia VSS, ktorí boli po páde vlády Ivety Radičovej z funkcií odvolaní.

O čom je kauza tunelovania VSS
Kauzu podozrení o údajnom tunelovaní VSS v minulosti odštartovala tajná správa, ktorú anonymne dostal denník Sme. Vlani v máji vyvolala veľkú odozvu v médiách a bola dôvodom viacerých rokovaní kontrolného výboru parlamentu. Údajne hovorí o tom, že dvaja šéfovia tajných vojenských služieb postupovali ako súčasť organizovanej skupiny a s peniazmi a majetkom tajných služieb narábali tak, aby z toho mali osobný prospech oni alebo tretie osoby. Dokument má 134 listov a zrejme vychádza z vnútorného vyšetrovania vo vojenskej rozviedke, ktoré sa rozbehlo, keď ministerstvo obrany viedol Ľubomír Galko.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy