Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Mladíci kšeftovali s ilegálnymi zbraňami, kukláčom neunikli

Autor: SITA, 26. augusta 2014 13:04
Mladíci kšeftovali so zakázanými zbraňami, skončili vo väzbe Pri policajnej akcii zadržali štyroch mužov, ktorí sa podieľali na ilegálnych úpravách samopalov. Policajti pri domových prehliadkach, prehliadkach vozidiel a garáže zaistili tisíce eur, mobily a náradie, ktorým boli zbrane pravdepodobne upravované. Bratislava, 26. august 2014. Foto: SITA/Prezídium PZ
BRATISLAVA 26. augusta (WEBNOVINY) - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NaKA) obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami štyri osoby. Najmladší z obvinených mal len 19 rokov.

Policajti z NaKA získali informácie o predaji automatických zbraní, ktoré sú zakázané, prípadom sa preto začali okamžite zaoberať.

Obrazom: Mladíci kšeftovali so zakázanými zbraňami, skončili vo väzbeStopy viedli k dílerom zbraní

Ako agentúru SITA informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, stopy ich doviedli k sprostredkovateľom zbraní 32-ročnému Petrovi K. a 28-ročnému Stanislavovi B. a informácie viedli aj k 19-ročnému Dávidovi Ď. a jeho bratovi 25-ročnému Martinovi, ktorí sa podieľali na úpravách samopalov, pôvodne expanzných.

Peter a Stanislav ponúkali útočné pušky spolu so zásobníkmi, bodákmi a množstvom nábojov. Podľa policajných zistení išlo až o 50 kusov takýchto zbraní, jednu ponúkali za 600 eur s možnosťou zľavy pri väčšom odbere. Zbrane upravoval Dávid v bratovom byte a garáži.


Policajti zhabali peniaze aj zbrane

Aj napriek množstvu technických problémov úprava jedného samopalu trvala približne 40 minút, za ktoré dokázali nákupnú hodnotu expanzných zbraní niekoľkonásobne zvýšiť (140 – 170 eur nákup za kus, 500 – 600 eur predaj za kus).

Pri policajnej akcii zadržali všetkých štyroch mužov a pri domových prehliadkach, prehliadkach vozidiel a garáže zaistili tisíce eur, mobily a náradie, ktorým boli zbrane pravdepodobne upravované. Všetci sú vo väzbe a v prípade dokázania viny im hrozí Petrovi K. trest 10 až 15 rokov, ostatným 15 až 20 rokov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety