Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Cyprián

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Mladíci kšeftovali s ilegálnymi zbraňami, kukláčom neunikli

Autor: SITA, 26. augusta 2014 13:04
Mladíci kšeftovali so zakázanými zbraňami, skončili vo väzbe Pri policajnej akcii zadržali štyroch mužov, ktorí sa podieľali na ilegálnych úpravách samopalov. Policajti pri domových prehliadkach, prehliadkach vozidiel a garáže zaistili tisíce eur, mobily a náradie, ktorým boli zbrane pravdepodobne upravované. Bratislava, 26. august 2014. Foto: SITA/Prezídium PZ
BRATISLAVA 26. augusta (WEBNOVINY) - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NaKA) obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami štyri osoby. Najmladší z obvinených mal len 19 rokov.

Policajti z NaKA získali informácie o predaji automatických zbraní, ktoré sú zakázané, prípadom sa preto začali okamžite zaoberať.

Obrazom: Mladíci kšeftovali so zakázanými zbraňami, skončili vo väzbeStopy viedli k dílerom zbraní

Ako agentúru SITA informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, stopy ich doviedli k sprostredkovateľom zbraní 32-ročnému Petrovi K. a 28-ročnému Stanislavovi B. a informácie viedli aj k 19-ročnému Dávidovi Ď. a jeho bratovi 25-ročnému Martinovi, ktorí sa podieľali na úpravách samopalov, pôvodne expanzných.

Peter a Stanislav ponúkali útočné pušky spolu so zásobníkmi, bodákmi a množstvom nábojov. Podľa policajných zistení išlo až o 50 kusov takýchto zbraní, jednu ponúkali za 600 eur s možnosťou zľavy pri väčšom odbere. Zbrane upravoval Dávid v bratovom byte a garáži.


Policajti zhabali peniaze aj zbrane

Aj napriek množstvu technických problémov úprava jedného samopalu trvala približne 40 minút, za ktoré dokázali nákupnú hodnotu expanzných zbraní niekoľkonásobne zvýšiť (140 – 170 eur nákup za kus, 500 – 600 eur predaj za kus).

Pri policajnej akcii zadržali všetkých štyroch mužov a pri domových prehliadkach, prehliadkach vozidiel a garáže zaistili tisíce eur, mobily a náradie, ktorým boli zbrane pravdepodobne upravované. Všetci sú vo väzbe a v prípade dokázania viny im hrozí Petrovi K. trest 10 až 15 rokov, ostatným 15 až 20 rokov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy