Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pozíciu SDKÚ niektorí ľudia zneužili, hovorí Ľudovít Kaník

Autor: SITA, 29. augusta 2014 13:46
Ľudovít Kaník Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník. Foto: archívne-SITA/Nina Bednáriková
BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) – SDKÚ-DS by podľa predsedu poslaneckého klubu Ľudovíta Kaníka nemala mať problém s pomenovaním chýb a s dištancovaním sa od nich. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, popri pozitívach je prirodzené, že sa stali chyby.

"Pozíciu SDKÚ zneužili niektorí ľudia, ktorí sa cez ňu dostali k vplyvu. To treba priznať, poučiť sa a odmietnuť to," konštatoval. Podľa neho sa stalo, že existovali ľudia, ktorí sa cez SDKÚ-DS snažili ovplyvňovať ekonomické záležitosti.

"SDKÚ však nikdy nebola stranou, pre ktorú by toto bol princíp. To je vec, ktorá sa niekedy stala, ale nepatrí to do DNA SDKÚ-DS," povedal s tým, že jeho strana vždy zužovala priestor na korupciu ako sa len dalo.


Korupciu nemožno vyhubiť

SDKÚ-DS menila podľa Kaníka prostredie, ktorým sa minimalizovala korupcia. "Vyhubiť ju nikdy nemôžeme, pretože ľudia majú chyby a takí aj zostanú. Preto potrebujeme dobré zákony, ktoré na to pamätajú. SDKÚ vylepšovala zákony, aby zmizol priestor na korupciu. Smer je presne opačná strana. Vytvára priestor, aby klientelizmus a korupcia rástli a vytvárali sa na to dobré podmienky," vyhlásil.

Ideálnym príkladom je podľa neho spôsob tunelovania a zneužívania eurofondov a mnoho ďalších príkladov. "Vytvára tak aj cez zákony priestor pre kšefty ľudí, ktorí sú napojení na politickú stranu. Toto SDKÚ nikdy nerobila," povedal Kaník.


SDKÚ-DS sa musí vrátiť

Chybou SDKÚ-DS bolo podľa Kaníka to, že v istom období zapochybovala o správnosti cesty, ktorú presadzovala. Ktorá menila Slovensko reformami na úspešnú krajinu. "Začala uhýbať doľava, hovorila o opravovaní reforiem, aj keď opravovať nebol dôvod. Vylepšovať áno, ale pokračovať v ceste. My sme zastali. Keď strana začne pochybovať o správnosti cesty, po ktorej kráča, ako môže vzbudzovať dôveru svojich voličov? Budú pochybovať aj oni a omnoho viac," zdôraznil Kaník.

SDKÚ-DS sa podľa neho musí vrátiť a pevne stáť na hodnotách, na ktorých rástla a ktoré presadzovala. "Hodnoty slobody, demokracie, vlastenectva. Príslušnosti k západnej kresťanskej civilizácii. Podpore rastu ekonomiky, dobrého podnikateľského prostredia, rastu zamestnanosti a vnímania štátu ako nástroja služby občanom. A získať späť dôveru voličov," dodal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy