Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

OĽaNO pomáhalo Aliancii za rodinu zbierať podpisy na petíciu

Autor: SITA, 30. augusta 2014 11:41
Aliancia za rodinu odovzdala prezidentovi petíciu o gejoch Záhrada Prezidentského paláca pred začiatkom talčovej besedy Aliancie za rodinu na tému: odovzdanie petície so 400-tisíc podpismi za vypísanie referenda o ochrane rodiny. Bratislava, 27. august 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 30. augusta (WEBNOVINY) - Z politických strán pomáhalo pri organizovaní petície za referendum o ochrane rodiny najmä hnutie OĽaNO.

Členovia občianskej iniciatívy Aliancia za rodinu, ktorá petíciu rozbehla, sa však na tému silných pro-rodinných politík a podpory prípadného referenda o ochrane rodiny stretli s viacerými politickými stranami.

Obrazom: Aliancia za rodinu už petíciu odovzdala prezidentovi


"Strana Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti prejavila svoj skutočný záujem pomôcť našim snahám prostredníctvom viacerých poslancov, ktorí ju zastupujú v Národnej rade Slovenskej republiky aj pri zbere podpisov a organizovaní dobrovoľníkov," uvádza sa v sobotňajšom vyhlásení Aliancie, ktorá OĽaNO ako aj jeho predsedovi ďakuje.

"Ďakujeme za konkrétnu pomoc pri inšpirovaní dobrovoľníkov, ktorú nám poslanci OĽANO poskytli a veríme, že táto pomoc bude pokračovať aj pri informovaní verejnosti o potrebe referenda o ochrane rodiny," povedal hovorca Aliancie Anton Chromík.

Odporúčame aj:

Aliancia za rodinu má dosť podpisov na referendum o gejoch

SaS odmieta referendum o gejoch, podporilo by neznášanlivosť

Obrazom: Aliancia za rodinu dala Kiskovi petíciu o referende

Referendum o rodine by šlo proti ústave, tvrdí líderka LGBTI

Ombudsmanka: Referendum Aliancie by mohlo byť diskriminačnéDobrovoľníci z Aliancie za rodinu (AZR) v stredu odovzdali prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi viac ako 400-tisíc podpisov za referendum o ochrane rodiny.

Občanov sa Aliancia v referende chce pýtať štyri otázky: Či súhlasia s tým, aby sa manželstvom mohol nazývať len zväzok jedného muža a jednej ženy, či súhlasia, aby si homosexuálne alebo iné zväzky nemohli nárokovať práva manželstva, či súhlasia, aby si homosexuálne zväzky nemohli nárokovať adopcie detí a či súhlasia, aby rodičia mohli rozhodovať o spôsobe výchovy a vzdelávania svojich detí v školách pri citlivých kultúrno-etických veciach ako je sexuálne správanie sa alebo eutanázia.

Prezident Andrej Kiska ešte nechcel prezradiť, ako naloží s petíciou za vypísanie referenda o ochrane rodiny. "Prezident Andrej Kiska bude po prijatí petície za vyhlásenie referenda postupovať v zmysle svojich kompetencií a bude sa riadiť zákonnými lehotami," povedal agentúre SITA hovorca hlavy štátu Peter Petrus.

Podľa ústavy referendum vyhlasuje prezident, ak o to petíciou požiada aspoň 350-tisíc občanov, a to do 30 dní od prijatia petície. Aliancia za rodinu tvrdí, že sa im podarilo vyzbierať viac ako 400-tisíc podpisov.

Ústava však dáva Kiskovi aj možnosť podať na ústavný súd návrh na rozhodnutie, či je predmet referenda v súlade s ústavou. Ak tak Kiska urobí, lehota 30 dní neplynie.

Ústava hovorí, že predmetom referenda nemôžu byť základné práva a slobody, dane, odvody a štátny rozpočet. Referendom sa však môže rozhodnúť o iných dôležitých otázkach verejného záujmu.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety