Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Letecké dni SIAF priniesli veľkolepú šou v oblakoch

Autor: SITA, 30. augusta 2014 13:27, aktualizované: 30. augusta 2014 22:25
Medzinárodné letecké dni SIAF 2014 Predstavenie Grumman-164A Foto: SITA/ Ján Viazanička
BANSKÁ BYSTRICA 30. augusta (WEBNOVINY) - Letisko Sliač je v sobotu a v nedeľu dejiskom medzinárodných leteckých dní Slovak International Air Fest (SIAF) 2014. V programe, ktorý je na oba dni naplánovaný od 10:00 do zhruba 17:00, je 25 letových ukážok v podaní leteckých tímov z 13 krajín, viacero sprievodných akcií a zhruba 80 statických ukážok leteckej techniky.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa SIAF Monika Pastuchová, na slávnostnom otváracom ceremoniáli sa zúčastnili aj prezident Andrej Kiska, predchádzajúci prezident Ivan Gašparovič, minister obrany Martin Glváč, minister školstva Peter Pellegrini a ďalší verejní činitelia.

Organizátori na podujatí očakávajú za oba dni spolu zhruba 100-tisíc návštevníkov. Najväčšou atrakciou majú byť preteky automobilu Ariel Atom s lietadlom L-39 Albatros lotyšskej akrobatickej skupiny Baltic Bees.

Obrazom: Medzinárodné letecké dni SIAF 2014


Pre motorizovaných sú pripravené záchytné parkoviská na poliach zo severnej aj južnej strany letiska. Parkovanie na nich je bezplatné a z južných parkovísk, ktoré sú vzdialenejšie od vstupu na letisko, premáva aj bezplatná kyvadlová doprava. Návštevníci sa na podujatie budú môcť z Banskej Bystrice a Zvolena dopraviť aj autobusovou linkou SIAF.

Odporúčame aj:

Letecké dni na Sliači lákajú na preteky lietadla s autom"Zatiaľ ide všetko hladko, na príjazdových cestách nie sú hlásené dopravné nehody, ani kolízie. Samozrejme, že pre veľký počet prichádzajúcich vozidiel sa tvorili kolóny. Kapacita parkovísk je dostatočná, pripravené máme aj záložné parkoviská," povedala Pastuchová. Informácie o aktuálnej dopravnej situácii na príjazdových cestách a parkoviskách môžu vodiči získať aj prostredníctvom Rádia SIAF, ktoré z letiska vysiela na frekvencii 107,3 megahertza.

Pre letecké dni SIAF je cesta I/69 medzi Sliačom a Banskou Bystricou v úseku popri letisku neprejazdná, vyhradená je z oboch strán na účely príjazdu návštevníkov na parkoviská a ich odjazd späť.

Medzinárodné letecké dni SIAF 2014 Predstavenie Bialoczerwone Iskry z Poľska počas otvorenia Medzinárodných leteckých dní SIAF 2014. Sliač, 30. august 2014. Foto: SITA/ Ján Viazanička


Medzinárodné letecké dni SIAF 2014 Otvorenie Medzinárodných leteckých dní SIAF 2014. Sliač, 30. august 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička


Medzinárodné letecké dni SIAF 2014 Sprava: Minister obrany SR Martin Glváč a prezident SR Andrej Kiska počas otvorenia Medzinárodných leteckých dní SIAF 2014. Sliač, 30. august 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety