Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Hotely v Bratislave vraj patria medzi najčistejšie vo svete

Autor: SITA, 6. septembra 2014 06:33
carlton hotel Tancujúci pár pred populárnym hotelom Carlton v centre Bratislavy. Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 6. septembra (WEBNOVINY) - Bratislavské hotely patria k najčistejším na svete. V rebríčku najčistejších hotelov sa bratislavské umiestnili na štvrtej priečke spolu s hotelmi v bulharskej Sofii.

Najčistejšie sú hotely v Tokiu, potom vo Varšave a v Soule. Čistotu hotelov hodnotili užívatelia, ktorí si rezervovali pobyt cez zahraničný portál Hotel.info. Agentúru SITA o tom informovala Alica Štrbavá zo Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR).


Pozitívne umiestnenie majú aj Poliaci

Najlepšie v hodnotení čistoty hotelov skončili hotely v Tokiu, ktoré z možných 10 získali 8,93 bodu. Varšavské hotely za čistotu získali 8,76 bodu a hotely v Soule 8,73 bodu. Bratislavské hotely spolu s tými v hlavnom meste Bulharska získali rovnako po 8,54 bodu.

"Takéto ocenenie určite môže motivovať turistov k návšteve nášho hlavného mesta. Zároveň zvyšuje celkový kredit Slovenska ako celoročnej turistickej destinácie, kde nenájdu iba historické pamiatky, či zaujímavé podujatia a gastronómiu, ale hlavne služby na svetovej úrovni," komentovala hodnotenie portálu Hotel.info generálna riaditeľka SACR Marta Kučerová.


Portál radí nespokojným cestujúcim

Portál okrem iného radí cestujúcim aj to, čo majú robiť, ak dostanú špinavú izbu. Podľa portálu by mali cestujúci zdvorilo, ale dôrazne požiadať, aby boli nedostatky v izbe okamžite odstránené alebo aby ich presťahovali do inej izby.

Ako informovala Štrbavá, portál Hotel.info poskytuje služby viac ako 250-tisíc hotelom po celom svete. Správu o čistote hotelov zverejnil The Wall Street Journal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety