Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Hotely v Bratislave vraj patria medzi najčistejšie vo svete

Autor: SITA, 6. septembra 2014 06:33
carlton hotel Tancujúci pár pred populárnym hotelom Carlton v centre Bratislavy. Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 6. septembra (WEBNOVINY) - Bratislavské hotely patria k najčistejším na svete. V rebríčku najčistejších hotelov sa bratislavské umiestnili na štvrtej priečke spolu s hotelmi v bulharskej Sofii.

Najčistejšie sú hotely v Tokiu, potom vo Varšave a v Soule. Čistotu hotelov hodnotili užívatelia, ktorí si rezervovali pobyt cez zahraničný portál Hotel.info. Agentúru SITA o tom informovala Alica Štrbavá zo Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR).


Pozitívne umiestnenie majú aj Poliaci

Najlepšie v hodnotení čistoty hotelov skončili hotely v Tokiu, ktoré z možných 10 získali 8,93 bodu. Varšavské hotely za čistotu získali 8,76 bodu a hotely v Soule 8,73 bodu. Bratislavské hotely spolu s tými v hlavnom meste Bulharska získali rovnako po 8,54 bodu.

"Takéto ocenenie určite môže motivovať turistov k návšteve nášho hlavného mesta. Zároveň zvyšuje celkový kredit Slovenska ako celoročnej turistickej destinácie, kde nenájdu iba historické pamiatky, či zaujímavé podujatia a gastronómiu, ale hlavne služby na svetovej úrovni," komentovala hodnotenie portálu Hotel.info generálna riaditeľka SACR Marta Kučerová.


Portál radí nespokojným cestujúcim

Portál okrem iného radí cestujúcim aj to, čo majú robiť, ak dostanú špinavú izbu. Podľa portálu by mali cestujúci zdvorilo, ale dôrazne požiadať, aby boli nedostatky v izbe okamžite odstránené alebo aby ich presťahovali do inej izby.

Ako informovala Štrbavá, portál Hotel.info poskytuje služby viac ako 250-tisíc hotelom po celom svete. Správu o čistote hotelov zverejnil The Wall Street Journal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety