Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Hotely v Bratislave vraj patria medzi najčistejšie vo svete

Autor: SITA, 6. septembra 2014 06:33
carlton hotel Tancujúci pár pred populárnym hotelom Carlton v centre Bratislavy. Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 6. septembra (WEBNOVINY) - Bratislavské hotely patria k najčistejším na svete. V rebríčku najčistejších hotelov sa bratislavské umiestnili na štvrtej priečke spolu s hotelmi v bulharskej Sofii.

Najčistejšie sú hotely v Tokiu, potom vo Varšave a v Soule. Čistotu hotelov hodnotili užívatelia, ktorí si rezervovali pobyt cez zahraničný portál Hotel.info. Agentúru SITA o tom informovala Alica Štrbavá zo Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR).


Pozitívne umiestnenie majú aj Poliaci

Najlepšie v hodnotení čistoty hotelov skončili hotely v Tokiu, ktoré z možných 10 získali 8,93 bodu. Varšavské hotely za čistotu získali 8,76 bodu a hotely v Soule 8,73 bodu. Bratislavské hotely spolu s tými v hlavnom meste Bulharska získali rovnako po 8,54 bodu.

"Takéto ocenenie určite môže motivovať turistov k návšteve nášho hlavného mesta. Zároveň zvyšuje celkový kredit Slovenska ako celoročnej turistickej destinácie, kde nenájdu iba historické pamiatky, či zaujímavé podujatia a gastronómiu, ale hlavne služby na svetovej úrovni," komentovala hodnotenie portálu Hotel.info generálna riaditeľka SACR Marta Kučerová.


Portál radí nespokojným cestujúcim

Portál okrem iného radí cestujúcim aj to, čo majú robiť, ak dostanú špinavú izbu. Podľa portálu by mali cestujúci zdvorilo, ale dôrazne požiadať, aby boli nedostatky v izbe okamžite odstránené alebo aby ich presťahovali do inej izby.

Ako informovala Štrbavá, portál Hotel.info poskytuje služby viac ako 250-tisíc hotelom po celom svete. Správu o čistote hotelov zverejnil The Wall Street Journal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety