Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Fico na summite lídrov Únie porušil zákon, upozorňuje Frešo

Autor: SITA, 3. septembra 2014 11:27
Podľa ústavného zákona musí člen vlády pred rokovaním v Bruseli konzultovať svoj postoj na stretnutí parlamentného výboru pre európske záležitosti.
freso fico Zľava: Predseda vlády Robert Fico a predseda SDKÚ Pavol Frešo. Foto: archívne, SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 3. septembra (WEBNOVINY) – Vláda by si mala podľa predsedu SDKÚ-DS Pavla Freša vypýtať k sankciám proti Rusku mandát od NR SR. Ako povedal Frešo v stredu na tlačovej besede, premiér Robert Fico nedodržal zákon, keď oznámil, že si vyhradzuje právo odmietnuť sankcie, pretože si nevyžiadal mandát od parlamentného eurovýboru.

"Vyzývam vládu, aby si mandát od eurovýboru vypýtala a prerokovala na ňom postoj vlády k sankciám. Nie je možné, aby vláda rozhodovala svojvoľne. Parlament musí byť nie informovaný, ale musí o takejto otázke rozhodnúť," povedal Frešo s tým, že pokiaľ zlyháva diplomacia, sankcie sú najbližšie možné mierové riešenie.

Odporúčame:

Vláda rokuje o sankciách voči Rusku, Fico ich nepodporuje
Podľa Kaníka sme boli zdravom jadre Únie

Podľa neho Slovensko sa musí pevne držať spojencov EÚ a NATO. "Ak budeme jednotní, úspech sa dostaví," konštatoval. Podľa ústavného zákona musí prísť člen vlády pred rokovaním v Bruseli na rokovanie parlamentného výboru pre európske záležitosti konzultovať svoj postoj.

Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník upozornil, že Slovensko patrilo do zdravého jadra EÚ. "Bolo výrazným prvkom európskej integrácie. Konanie Fica nás vyčleňuje zo silného jadra EÚ. Fico sa správa, ako by Slovensko bolo členom Ruskej federácie," vyhlásil.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.
Frešovci chcú hovoriť o Ukrajine v parlamente

Kaník preto vyzýva vládu, aby podporila sankcie proti Rusku, pretože to je jediné mierové riešenie proti agresorovi, ktorým je Rusko. Zároveň deklaroval, že SDKÚ-DS bude chcieť rokovať o situácii na Ukrajine na budúci týždeň v parlamente. Ak jej neprejde návrh na zaradenie samostatného bodu o tejto téme, bude iniciovať mimoriadnu schôdzu NR SR.

Vláda sa dnes bude zaoberať novým návrhom sankcií Európskej komisie (EK) voči Rusku. Vláda so sankciami nemusí súhlasiť. Slovenský premiér Robert Fico si totiž v rámci diskusie počas sobotňajšieho mimoriadneho summitu lídrov EÚ vyhradil právo odmietnuť sankcie, ktoré pôjdu proti záujmom Slovenskej republiky.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety