Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Bos Černák bude svedkom, vypočujú ho v kauze vraždy v Moste

Autor: SITA, 3. septembra 2014 12:19
cernak Mikuláša Černáka vypočujú ako svedka v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave. Foto: archívne, SITA/Jozef Habočík
BRATISLAVA 3. septembra (WEBNOVINY) - V kauze obžalovaných Radoslava M. a Róberta B. v prípade dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004 súd vypočuje ako svedka Mikuláša Černáka. Predvolajú ho na ďalšie pojednávanie, ktoré bude 27. októbra na Okresnom súde Bratislava I.

Doživotne odsúdený Černák napísal list na generálnu prokuratúru, v ktorom tvrdí, že sa mu v minulosti Branislav Adamčo v ilavskej väznici priznal k účasti na dvojnásobnej vražde v Moste pri Bratislave. Adamčo je právoplatne odsúdený na doživotie za viacero trestných činov a figuruje aj ako jeden z obžalovaných v druhom procese, ktorý sa vedie tiež pre vraždu v Moste pri Bratislave.


List Černáka označil odsúdený za blud

Adamčo sa k Černákovmu listu vyjadril na júlovom pojednávaní, označil ho za zmes bludov. Prokurátorka okrem Černáka ešte trvá na výsluchu Nikolu P., ktorý tiež figuruje v druhom procese tejto vraždy. Predseda senátu sa dnes vyjadril, že výsluch Nikolu P. ešte zváži. Obhajoba už nenavrhla ďalších svedkov, proces sa tak blíži k záveru.

Na dnešnom pojednávaní vypovedal jeden svedok, ktorý v minulosti predával telefónne balíčky pre ľudí okolo Branislava Adamča. Obžalovaných Radoslava M. a Róberta B. nepoznal. Na súde vyhlásil, že počul reči o tom, že na vražde v Moste pri Bratislave mali účasť Nikola P. a Adamčo. Róbert B. a Radoslav M. sa podľa neho v tejto súvislosti nespomínali.


Nevinné obete streľby

Nový obžalovaný Radoslav M. bol podľa prokuratúry skutočným objednávateľom vraždy expolicajta Juraja G., pričom strelci omylom v jeho aute zastrelili jeho desaťročného syna Riška a jeho vtedajšiu družku Henrietu.

Pôvodne orgány činné v trestnom konaní označili ako objednávateľa vraždy Karola Mella, ktorý je v Belize. Na súde už dlhšie pokračuje pojednávanie, v ktorom je obžalovaný Karol Mello a údajní priami aktéri Branislav Adamčo, Nikola P. a Jozef B. Usvedčuje ich Peter T., ktorý bol tiež pri streľbe.

Prokuratúra podala 15. apríla 2013 novú obžalobu v kauze vraždy v Moste pri Bratislave na spomínaných Radoslava M. a Róberta B. Navrhovala aj spojenie prípadov, čo sa doteraz nestalo.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety