Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Vilma

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Hubert J.E. poskytne štipendium študentom vinárskej školy

Autor: WBN/PR, 3. septembra 2014 16:55
Foto: Hubert J.E.
BRATISLAVA 3. septembra (WBN/PR) - Spoločnosť Hubert J.E. predstavila memorandum o spolupráci so Strednou odbornou školou vinárskou – ovocinárskou v Modre, na základe ktorého poskytne "bublinkové štipendium" štyrom vybraným študentom. Cieľom spolupráce je motivovať a podporiť vzdelávanie novej generácie mladých vinárov.

Výrobca obľúbených sektov Hubert sústredí svoj záujem nielen na výrobu kvalitných sektov, ale aj na podporu budúcich slovenských vinárov. "Osobne má veľmi teší, že spoločnosť Hubert J.E. bude formou "bublinkového štipendia" od školského roku 2014/2015 podporovať vzdelávanie mladých študentov na Vinárskej škole v Modre. Radi by sme aj takýmto spôsobom podporili záujem študentov o tento študijný odbor," vyjadril sa Ing. Peter Krúpa, konateľ spoločnosti.

Okrem štipendia pre štyroch študentov umožní spoločnosť získať aj prvé pracovné skúsenosti – "Zároveň chceme umožniť vybraným študentom prax priamo vo vinárskej výrobe, aby získali praktické skúsenosti a profesionálne návyky. Veríme, že aj týmto spôsobom pomôžeme mladým ľuďom zodpovednejšie sa rozhodovať o svojom profesionálnom smerovaní a najlepším aj ponúknuť prvú prácu v najväčšej vinárskej spoločnosti na Slovensku," dodal Peter Krúpa.

Riaditeľ školy Mgr. Slavomír Zoch vo svojom príhovore privítal podporu študentov, ktorí sa intenzívne zaujímajú o odbor a "Bublinkové štipendium" im umožní nerušene venovať sa štúdiu bez finančných problémov. "Memorandum o spolupráci bude reálne využité už 22. septembra 2014, kedy dvaja študenti absolvujú dvojtýždňovú prevádzkovú prax v spoločnosti Hubert J.E. v Seredi. Veríme, že konkrétna spolupráca bude pre všetky strany prospešná," vyjadril sa Slavomír Zoch.

Memorandum o spolupráci nie je tým jediným, čo majú spoločnosť Hubert J.E. a Stredná odborná škola vinárska – ovocinárska v Modre spoločné – škola oslávi v tomto školskom roku okrúhle 130. výročie od svojho založenia a Hubert J.E. čakajú v budúcom roku oslavy 190. výročia. Navyše, škola i spoločnosť boli založené v Bratislave.

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.hubertsekt.sk.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety