Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ferdinand

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Dve percentá Slovákov si myslia, že im rastie životná úroveň

Autor: SITA, 4. septembra 2014 09:30
Prieskum agentúry Polis Slovakia prezradil aj to, že väčšina oslovených Slovákov sa tento rok nevybrala dovolenkovať do zahraničia.
voľby, dôchodcovia Podľa prieskumu väčšina Slovákov nebola tento rok v zahraničí, a ani sa tam nechystá. Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský
BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) - Väčšina Slovákov má pocit, že ich životná úroveň v súčasnosti stagnuje alebo dokonca klesá.

Takýto názor má 86,9 percenta Slovákov, z toho 46,7 percenta si myslí, že ich životná úroveň v súčasnosti ostáva rovnaká a 40,2 percenta považujú svoju životnú úroveň za klesajúcu. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA.

Odporúčame:

Ľudia vybrali politické strany, čo najviac škodili Slovensku

Slováci vidia budúcnosť a ekonomiku krajiny pesimisticky
Mizivé percento cíti zlepšenie životnej úrovne

O tom, že sa životná úroveň obyvateľov na Slovensku rozhodne zvyšuje, je presvedčených 1,8 percenta oslovených respondentov. Životná úroveň sa skôr zvyšuje ako znižuje v prípade 10,6 percenta opýtaných a za zvyšujúcu sa svoju životnú úroveň považuje 12,4 percenta respondentov.

Skôr znižujúcu sa ako zvyšujúcu sa vníma svoju životnú úroveň v súčasnosti 26,4 percenta opýtaných a o rozhodne znižujúcej sa životnej úrovni je presvedčených 13,8 oslovených. Ako sa vyvíja ich životná úroveň v súčasnosti nevedelo povedať 0,7 percenta opýtaných.


Väčšina Slovákov nedovolenkovala

V telefonickom prieskume sa respondentov pýtali aj na to, či tento rok boli, alebo ešte plánujú letnú dovolenku v zahraničí. Väčšina oslovených ľudí sa tento rok do zahraničia dovolenkovať nevybrala a ani sa nechystá. Záporne odpovedalo až 74,5 percenta opýtaných. Do zahraničia v lete cestovalo alebo sa ešte chystá dovolenkovať 23,9 percenta respondentov. Na otázku nevedelo odpovedať 1,6 percenta opýtaných.

Telefonický prieskum pre agentúru SITA vykonala agentúra Polis Slovakia v dňoch 20. až 25. augusta 2014 na vzorke 1312 respondentov starších ako 18 rokov na celom Slovensku. Opýtaní odpovedali na otázky "Ako sa vyvíja vaša životná úroveň v súčasnosti?" a "Boli ste, alebo ešte plánujete tohtoročnú letnú dovolenku v zahraničí?".

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety