Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Novinára Trendu budú súdiť, inštitút hovorí o absurdite

Autor: SITA, 4. septembra 2014 12:47, aktualizované: 4. septembra 2014 13:56
kladivo Foto: ilustračné, Shutterstock
BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) - Za ďalšie absurdné rozhodnutie slovenskej justície a orgánov činných v trestnom konaní označuje slovenská pobočka Medzinárodného tlačového inštitútu (International Press Institute, IPI) obvinenie novinára Dušana Karolyiho. Prípadom je IPI Slovensko hlboko znepokojená.

"Opätovne, podobne ako v kauze Bonnano, naša polícia so súhlasom prokuratúry stíha novinára, ktorý upozornil na prešľapy - tentoraz 10-ročnú nečinnosť súdov - a nerieši podstatu veci: zlyhanie predmetného súdu v Prešove," uviedol v reakcii pre agentúru SITA Za Správnu radu IPI Slovensko jej predseda Pavol Múdry.

Odporúčame:

Sudca vyhral spor s exministerkou, zaklamala v parlamente




Múdry predpovedá oslobodzujúci rozsudok

O kauzu sa už zaujímajú aj zahraniční partneri IPI Slovensko. "Na zastieranie vlastných pochybení zas budú ťahať po vyšetrovaniach a súdoch novinára, s cieľom zastrašiť alebo znechutiť ho, a po desiatich rokoch príde z Štrasburgu oslobodzujúci rozsudok," vyjadril svoj osobný názor pre SITA Pavol Múdry.

IPI Slovensko dlhodobo upozorňuje na "opakujúce sa konanie slovenskej justície a orgánov činných v trestnom konaní voči médiám a novinárom v zmysle: ak niekto upozorní na pochybenia policajných či justičných orgánov, či osôb z radov polície, súdov a prokuratúry, obvinia médiá a novinárov, ktorí vyniesli tieto pochybenia na verejnosť".


Novinárov sa vraj snažia zastrašovať

Podľa IPI Slovensko ide "o snahu o zastrašovanie novinárov a médií aby sa takýmto prípadom pochybení radšej nevenovali," uviedol ďalej Pavol Múdry a dodal, že IPI Slovensko vyjadruje Dušanovi Karolyimu plnú podporu. "O kauzu sa už zaujímajú aj zahraniční partneri IPI Slovensko a preto budeme jej ďalší vývoj podrobne sledovať," zdôraznil na záver šéf správnej rady slovenskej pobočky Medzinárodného tlačového inštitútu.

Bývalému redaktorovi Trendu Dušanovi Karolyimu hrozí päť rokov za mrežami, informuje o tom web Mediálne.sk, ktorý patrí pod vydavateľstvo TREND Holding.

Šéf OKS podal trestné oznámenie sám na seba

Predseda OKS Ondrej Dostál vo štvrtok na Generálnej prokuratúre SR v Bratislave podal trestné oznámenie sám na seba, keďže na svojom blogu verejne vyhlásil, že sa stotožňuje s konaním obvineného novinára Dušana Karolyiho. Ako vo štvrtok Dostál povedal agentúre SITA, tým sa mohol dopustiť trestného činu schvaľovania trestného činu.

Dostál považuje obvinenie za absurdné a Karolyiho za jeho prácu chváli. "Pokiaľ by bol Karolyi odsúdený, mal by som byť trestne stíhaný aj ja," dodal Dostál, ktorý už v minulosti tým istým spôsobom proti stíhaniu novinárov protestoval. Trestné oznámenia na seba samého podal, aj keď hrozilo väzenie novinárke Zuzane Petkovej a filmárke Zuzane Piussi. "Obidve boli odmietnuté," ukončil Dostál.



Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety