Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Vlasta

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Premiér Fico hrá so Slovenskom nebezpečnú hru, varuje SDKÚ

Autor: SITA, 5. septembra 2014 07:57
robert fico Premiér Fico (na snímke) podľa SDKÚ hrá so Slovenskom nebezpečnú hru. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 5. septembra (WEBNOVINY) – Robert Fico hrá podľa predsedu SDKÚ-DS Pavla Freša so Slovenskom a jeho občanmi nebezpečnú hru.

Ako povedal vo štvrtok Frešo pre agentúru SITA v reakcii na postoj vlády k sankciám voči Rusku, ak sa zúčastnené strany dohodnúť nechcú, sankcie sú najbližším možným mierovým spôsobom, ako dotlačiť Ruskú federáciu k tomu, aby prestala destabilizovať situáciu na Ukrajine.

Odporúčame:

Fico sa nad sankciami smeje, správanie Ruska vraj nezmenia

Vláda v stredu o sankciách voči Rusku nerozhodla, brzdí ju Brusel

Fico na summite lídrov Únie porušil zákon, upozorňuje Frešo

Analytici: Pre názory na Ukrajinu sme v druhej lige NATO
Fico vraj ohrozuje meno Slovenska

"Ich krátkodobé náklady sú neporovnateľne menšie ako riziko, ktoré v prípade pokračujúceho alebo väčšieho konfliktu na Ukrajine hrozí. Dnes už len ten, čo nechce vidieť a počuť, nevidí a nepočuje, že situáciu na východe Ukrajiny priamo destabilizuje Ruská federácia," vyhlásil Frešo.

SDKÚ-DS podľa neho nikdy nebolo jedno, do akého civilizačného okruhu Slovensko patrí. "Nie je nám jedno, ako vyzeráme vo svete. Predseda vlády SR ohrozuje meno Slovenska v demokratickom svete a rovnako aj základne záujmy našej vlasti. Ide snáď o najvážnejšiu tému za posledné roky a rozhoduje bez politického konsenzu a bez súhlasu volených zástupcov občanov v parlamente. Preto budúci týždeň urobíme všetko preto, aby sme postoje slovenskej vlády k rusko-ukrajinskému konfliktu dostali na pôdu NR SR," zdôraznil Frešo.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.
Kaník hovorí o návrate do dôb mečiarizmu

Európa podľa predsedu poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovíta Kaníka v súčasnosti prežíva najväčšiu geopolitickú krízu od skončenia studenej vojny po roku 1989.

"Slovensko, ktoré je dnes súčasťou EÚ a NATO, by malo vo vlastnom záujme, keďže leží na východnom okraji týchto zoskupení, obhajovať spoločný postup inštitúcií, s ktorými zdieľa identické hodnoty slobody, demokracie a vlády zákona. Rovnako stabilná a demokratická Ukrajina by mala byť geopolitickou prioritou Slovenska číslo jeden," uviedol. Podľa Kaníka Slovensko v minulosti hralo v EÚ aj NATO prvú ligu.

"Dnes nás Robert Fico vracia do dôb mečiarizmu a vyčleňuje Slovensko z hlavného európskeho civilizačného prúdu. Dnešným alibistickým rozhodnutím o sankciách ukázal, že nezastupuje záujmy Slovenska, záujmy našich spojencov, ale záujmy Ruska. Robí to v čase, keď zasadá kľúčový summit Severoatlantickej aliancie, robí tak bez súhlasu príslušného výboru NR SR napriek tomu, že predchádzajúci balík sankcií podporil," upozornil Kaník.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety