Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Invalidného dôchodcu odsúdili za útok na svokru a manželku

Autor: SITA, 4. septembra 2014 17:13
putá Foto: Ilustračné, shutterstock.com
BANSKÁ BYSTRICA 4. septembra (WEBNOVINY) – Nepodmienečný trest odňatia slobody na päť rokov potvrdil vo štvrtok odvolací senát Krajského súdujavascript:wysiwygEditor('obsahclanku','
väzenie Foto: Ilustra%C4%8Dn%C3%A9 foto lidovky.cz
',''); v Banskej Bystrici pre 51-ročného Tibora Barboríka za zločin ublíženia na zdraví a ďalšie dva trestné činy. Invalidný dôchodca streľbou z malokalibrovky zranil svoju svokru a potom napadol manželku.

Incident sa stal v novembri 2013, keď sa Barborík okolo polnoci vlámal do rodinného domu v obci Horná Ves pri Žiari nad Hronom, pričom mal malokalibrovku. Opitý zať 72-ročnej svokre v jej spálni vulgárne nadával, že mu zničila život a postrelil ju do pravého predlaktia a prsníka. Potom šiel za manželkou Andreou, na ktorú namieril zbraň.


Manželka s ním zápasila o pušku

Žena s ním o pušku zápasila a podarilo sa jej ujsť po tom, ako útočníka udrela dreveným svietnikom. Svokra utrpela zranenia, z ktorých sa liečila takmer tri týždne a následnú posttraumatickú poruchu. Manželka zo zápasu s ozbrojeným manželom vyšla so stresom a zranením nosa, pery a ústnej dutiny, čo si nevyžiadalo jej práceneschopnosť.

Barborík tým spáchal zločin ťažkého ublíženia na zdraví v súbehu so zločinom nedovoleného ozbrojovania a prečinom porušovania domovej slobody. Na pojednávaní pred senátom prvostupňového súdu Barborík svoje konanie priznal a oľutoval. Súd mu uložil trest päť rokov odňatia slobody v najmiernejšom väzení a svokre musí zaplatiť bolestné vyše tisíc eur.


Pôjde na psychiatrické a protialkoholické liečenie

Súd Barboríka poslal aj na psychiatrické a protialkoholické liečenie, pretože znalci konštatovali, že má sklony riešiť psychicky záťažové situácie násilím. V stave ťažkej opitosti bola jeho ovládacia schopnosť podstatne znížená, ale rozpoznávacia iba minimálne.

Proti rozsudku i napriek priznaniu sa Barborík odvolal s tým, že požadoval miernejší trest vzhľadom na priznanie a dovtedajší bezúhonný život. Senát krajského súdu poukázal na to, že Barborík dostal trest na spodnej hranici sadzby a odvolanie ako neodôvodnené zamietol.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy