Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Invalidného dôchodcu odsúdili za útok na svokru a manželku

Autor: SITA, 4. septembra 2014 17:13
putá Foto: Ilustračné, shutterstock.com
BANSKÁ BYSTRICA 4. septembra (WEBNOVINY) – Nepodmienečný trest odňatia slobody na päť rokov potvrdil vo štvrtok odvolací senát Krajského súdujavascript:wysiwygEditor('obsahclanku','
väzenie Foto: Ilustra%C4%8Dn%C3%A9 foto lidovky.cz
',''); v Banskej Bystrici pre 51-ročného Tibora Barboríka za zločin ublíženia na zdraví a ďalšie dva trestné činy. Invalidný dôchodca streľbou z malokalibrovky zranil svoju svokru a potom napadol manželku.

Incident sa stal v novembri 2013, keď sa Barborík okolo polnoci vlámal do rodinného domu v obci Horná Ves pri Žiari nad Hronom, pričom mal malokalibrovku. Opitý zať 72-ročnej svokre v jej spálni vulgárne nadával, že mu zničila život a postrelil ju do pravého predlaktia a prsníka. Potom šiel za manželkou Andreou, na ktorú namieril zbraň.


Manželka s ním zápasila o pušku

Žena s ním o pušku zápasila a podarilo sa jej ujsť po tom, ako útočníka udrela dreveným svietnikom. Svokra utrpela zranenia, z ktorých sa liečila takmer tri týždne a následnú posttraumatickú poruchu. Manželka zo zápasu s ozbrojeným manželom vyšla so stresom a zranením nosa, pery a ústnej dutiny, čo si nevyžiadalo jej práceneschopnosť.

Barborík tým spáchal zločin ťažkého ublíženia na zdraví v súbehu so zločinom nedovoleného ozbrojovania a prečinom porušovania domovej slobody. Na pojednávaní pred senátom prvostupňového súdu Barborík svoje konanie priznal a oľutoval. Súd mu uložil trest päť rokov odňatia slobody v najmiernejšom väzení a svokre musí zaplatiť bolestné vyše tisíc eur.


Pôjde na psychiatrické a protialkoholické liečenie

Súd Barboríka poslal aj na psychiatrické a protialkoholické liečenie, pretože znalci konštatovali, že má sklony riešiť psychicky záťažové situácie násilím. V stave ťažkej opitosti bola jeho ovládacia schopnosť podstatne znížená, ale rozpoznávacia iba minimálne.

Proti rozsudku i napriek priznaniu sa Barborík odvolal s tým, že požadoval miernejší trest vzhľadom na priznanie a dovtedajší bezúhonný život. Senát krajského súdu poukázal na to, že Barborík dostal trest na spodnej hranici sadzby a odvolanie ako neodôvodnené zamietol.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety