Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Dubovcová ocenila zásah polície počas bitky stoviek Rómov

Autor: SITA, 9. septembra 2014 10:40
rómovia Foto: Archívne foto SITA/Ivan Fleischer
BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) - Verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová ocenila zásah košickej polície v osade na Budulovskej ulici v Moldave nad Bodvou z 1. septembra, keď polícia zasahovala pri roztržke dvoch rodín.

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol ombudsmankin poradca pre médiá a komunikáciu Ján Glovičko, Dubovcová poslala prezidentovi PZ SR Tiborovi Gašparovi list. Vyzdvihla v ňom profesionálny zásah všetkých zložiek, ktoré sa podieľali na akcii.

Odporúčame:

Stovky Rómov z Moldavy sa masovo pobili, zasahovala polícia"Z informácií, ktoré sa ku mne dostali nielen z médií, ale aj priamo od obyvateľov Moldavy nad Bodvou, vyplýva, že policajti postupovali veľmi profesionálne a účinne pri riešení tejto konfliktnej situácie," vysvetlila.

Zároveň dodala, že je rada, že aj napriek udalostiam spred roka, pri ktorých došlo k vážnym porušeniam a zásahom do základných práv a slobôd obyvateľov mestskej časti Budulovská zo strany polície, prebehla tentoraz akcia bez pochybností, čo ocenili aj miestni obyvatelia, napísala v liste. Ombudsmanka tiež policajného prezidenta požiadala, aby ju informoval o prijatí opatrení spred roka.

"Zároveň by som privítala od vás informáciu, ako sa vám podarilo realizovať navrhované opatrenia, ktoré som vám adresovala spolu s oznámením o výsledkoch vybavenia podnetu. Predmetom opatrení boli kamerové systémy na policajných oddeleniach pri predvádzaní ľudí a zabezpečovanie videozáznamov z policajných akcií," uviedla ďalej v liste verejná ochrankyňa práv.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety