Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Dubovcová ocenila zásah polície počas bitky stoviek Rómov

Autor: SITA, 9. septembra 2014 10:40
rómovia Foto: Archívne foto SITA/Ivan Fleischer
BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) - Verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová ocenila zásah košickej polície v osade na Budulovskej ulici v Moldave nad Bodvou z 1. septembra, keď polícia zasahovala pri roztržke dvoch rodín.

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol ombudsmankin poradca pre médiá a komunikáciu Ján Glovičko, Dubovcová poslala prezidentovi PZ SR Tiborovi Gašparovi list. Vyzdvihla v ňom profesionálny zásah všetkých zložiek, ktoré sa podieľali na akcii.

Odporúčame:

Stovky Rómov z Moldavy sa masovo pobili, zasahovala polícia"Z informácií, ktoré sa ku mne dostali nielen z médií, ale aj priamo od obyvateľov Moldavy nad Bodvou, vyplýva, že policajti postupovali veľmi profesionálne a účinne pri riešení tejto konfliktnej situácie," vysvetlila.

Zároveň dodala, že je rada, že aj napriek udalostiam spred roka, pri ktorých došlo k vážnym porušeniam a zásahom do základných práv a slobôd obyvateľov mestskej časti Budulovská zo strany polície, prebehla tentoraz akcia bez pochybností, čo ocenili aj miestni obyvatelia, napísala v liste. Ombudsmanka tiež policajného prezidenta požiadala, aby ju informoval o prijatí opatrení spred roka.

"Zároveň by som privítala od vás informáciu, ako sa vám podarilo realizovať navrhované opatrenia, ktoré som vám adresovala spolu s oznámením o výsledkoch vybavenia podnetu. Predmetom opatrení boli kamerové systémy na policajných oddeleniach pri predvádzaní ľudí a zabezpečovanie videozáznamov z policajných akcií," uviedla ďalej v liste verejná ochrankyňa práv.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy