Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dalibor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Rada opäť rozdávala pokuty, WAU zaplatí za erotiku

Autor: SITA, 10. septembra 2014 08:00
peniaze Foto: ilustračné, Shutterstock
BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) - Rada pre vysielanie a retransmisiu na utorkovom zasadnutí opäť rozdávala niekoľkotisícové pokuty. Najvyššiu pokutu, 5000 eur, dostal vysielateľ MAC TV, s. r. o. (programová služba WAU) za porušenie ustanovenia o ochrane maloletých.

O čosi nižšiu sankciu rada udelila vysielateľovi Markíza-Slovakia a Rozhlasu a televízii Slovenska. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu Ľuboš Kukliš.


WAU mala zle označený program

Vysielateľ MAC TV (programová služba WAU) dostal pokutu za porušenie ustanovenia o ochrane maloletých, keď vo februári odvysielal program Plastický chirurg z Beverly Hills, ktorý označil ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov, a to aj napriek tomu, že obsahoval zobrazenie erotických pomôcok alebo erotických scén. Odvysielaný program mal byť označený ako nevhodný a neprístupný pre maloletých do 18 rokov, konštatuje Rada.

Markíza-Slovakia dostala pokutu 3500 eur za nezreteľné oddelenie reklamy. Rozhlas a televíziu Slovenska (programová služba Jednotka) Rada pokutovala sumou 3319 eur za odvysielanie reklamného šotu počas priameho prenosu hokejového zápasu Slovensko - Taliansko.


Našli aj ďalšie porušenia zákona

Rada pre vysielanie a retransmisiu upozornila na porušenie zákona vysielateľa Phonotex (programová služba TV8) za porušenie ustanovenia o čestnosti a slušnosti reklamy a telenákupu, keď pri iQvíze v marci nezadal jednoznačné a presné inštrukcie o spôsobe riešenia zadanej úlohy.

Proti rovnakému vysielateľovi Rada začala aj správne konanie vo veci možného porušenia ustanovenia o čestnosti a slušnosti reklamy a telenákupu zo dňa 15. a 22. júna odvysielaním komunikátu iQvíz a možným porušením ustanovenia o ochrane maloletých pri vysielaní Hudobných želaní.

Správne konanie začala Rada pre vysielanie a retransmisiu aj voči vysielateľovi Markíza-Slovakia vo veci možného porušenia ustanovenia o ochrane maloletých za to, že 9. júla označili program Myšlienky vraha ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov. Správne konanie začali aj voči vysielateľovi MAC TV, ktorý nedodal Rade na jej vyžiadanie súvislý záznam z vysielania.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety