Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V Poľsku zadržali Slováka obvineného z otcovraždy

Autor: SITA, 11. septembra 2014 10:32
krimi vrazda krv noz ilustračné foto Foto: Shutterstock
PREŠOV 11. septembra (WEBNOVINY) – Vo Varšave sa podarilo polícii zadržať Slováka, ktorý je doma obvinený z otcovraždy, zadržali ho po viac ako 18 rokoch.

Ide o 44-ročného Gustáva M. z Prešova, ktorého zadržali poľskí policajti po náhodnej kontrole, keď sa preukázal starým vodičským preukazom. Informoval o tom vo štvrtok na tlačovej besede riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Dušan Sabol.


Na Gustáva M. bol vydaný európsky zatýkací rozkaz

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície na základe zabezpečených skutočností zistených v Poľsku vydal 28. augusta tohto roku uznesenie o pokračovaní trestného stíhania na Gustáva M., ktoré bolo medzičasom prerušené a na obvineného bol vydaný európsky zatýkací rozkaz.

Na základe neho ho poľská polícia 4. septembra zadržala, následne bol obvinený a skončil vo väzbe. Kým sa dostane na stíhanie na Slovensku, musí ešte prejsť vydávacou väzbou. Ak mu súd dokáže vinu, hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 10 - 15 rokov. Sabol uviedol, že paradoxne, ak by bol odsúdený hneď po vykonaní skutku, bol by už dnes pravdepodobne na slobode.


Od vraždy ubehlo 18 rokov

Krajský policajný riaditeľ spresnil, že od spáchania činu uplynulo 18 rokov, tri mesiace a štrnásť dní. Vražda sa stala 1. mája 1996 okolo obeda v kuchyni rodinného domu na Janáčkovej ulici. Medzi mužmi sa strhla hádka, v ktorej otec vytýkal synovi záhaľčivý spôsob života, alkoholizmus a vyzval ho, aby opustil ich dom.

Otec udrel syna do tváre, ten zobral nôž a pichol otca priamo do srdca. Otec krátko po prevoze do nemocnice zomrel. Kým prišla polícia na miesto činu, syn ušiel a skrýval sa na neznámom mieste. V tom čase mal útočník 25 a jeho otec 53 rokov. Vyšetrovateľ Gustáva M. obvinil z trestného činu vraždy a vydali na neho celoštátne pátranie a neskôr aj medzinárodné pátranie.

Páchateľ bol celých 18 rokov na úteku. Skrýval sa na viacerých miestach v Poľsku, ale predovšetkým vo Varšave. Živil sa ako stavebný alebo iný pomocný robotník, býval v podnájmoch a nemal rodinu. Sabol uviedol, že tým, že sa skrýval v zahraničí, premlčacia doba by sa na neho nemala vzťahovať.

Po 18 rokoch v Poľsku zadržali podozrivého z otcovraždy Hľadaný 44-ročný Gustáv M. z Prešova, ktorý je doma obvinený z otcovraždy, bol zadržaný vo Varšave po náhodnej kontrole, keď sa poľským policajtom preukázal starým vodičským preukazom. Kým sa dostane na stíhanie na Slovensku, musí ešte prejsť vydávacou väzbou. Vražda sa stala 1. mája 1996 okolo obeda v kuchyni rodinného domu na Janáčkovej ulici. Foto: SITA/KR PZ Prešov


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety