Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Bratislava má prvé záchytné parkovisko, vzniklo pri Inchebe

Autor: SITA, 11. septembra 2014 12:08
Incheba Foto: stroje-naradie.sk
BRATISLAVA 11. septembra (WEBNOVINY) - Mesto Bratislava má prvé oficiálne záchytné parkovisko. To pribudlo v areáli petržalskej Incheby, odkiaľ môžu vodiči prestúpiť na MHD. Parkovisko tak má fungovať v systéme P+R (Park and Ride), teda zaparkuj a cestuj verejnou dopravou.

Nové záchytné parkovisko vzniklo na základe zmluvy medzi bratislavskou samosprávou a súkromným vlastníkom a má takmer 3 000 strážených parkovacích miest, informoval agentúru SITA riaditeľ kancelárie primátora Ľubomír Andrassy. "Záchytné parkovisko má prispieť k zníženiu dopravného zaťaženia centrálnej časti hlavného mesta a má odľahčiť verejné priestranstvá od parkujúcich vozidiel," vysvetlil Andrassy.


Parkovné bude vodičov stáť 50 centov na hodinu

Parkovisko pri Inchebe je otvorené sedem dní v týždni a vodiči na ňom môžu odstaviť svoje auto za 50 centov na hodinu. Záchytné parkovisko bude fungovať aj počas podujatí v Inchebe, vtedy tam budú vyhradené miesta na záchytné parkovanie.

"Výhodou prvého oficiálneho záchytného parkoviska v rámci Bratislavy je, že odstavná plocha je v tesnej blízkosti zastávok mestskej hromadnej dopravy. Vďaka tomu môžu vodiči využiť medzinárodne zaužívaný systém P+R, parkuj a cestuj verejnou dopravou," priblížil Andrassy s tým, že parkovisko je aj blízko historického centra mesta, kam sa môžu ľudia dostať od záchytného parkoviska aj pešo.


Parkovací lístok by mohol slúžiť aj na MHD

Záchytné parkovisko pri Inchebe funguje od septembra, radnica ho najprv vyskúša a po pol roku vyhodnotí záujem vodičov o takéto parkovanie. Podľa záujmu potom samospráva zváži aj taký model, že by parkovací lístok zo záchytného parkoviska platil aj ako cestovný lístok v MHD. Ako doplnil Andrassy, predtým však bude treba prediskutovať výšku parkovného, ak by bol parkovací lístok používaný aj ako lístok na denné cestovanie v MHD.

O bezpečnosť na parkovisku i o údržbu areálu sa stará súkromný partner. Magistrát zabezpečil osadenie dopravného značenia, ktoré naviguje vodičov na parkovisko a zároveň informuje aj o tom, že v blízkosti parkoviska môžu prestúpiť na MHD. Vjazd na parkovisko je zatiaľ z Viedenskej cesty, ak bude záujem veľký, otvoria aj vstup z Einsteinovej ulice.

Záchytné parkovisko pri Inchebe by nemalo byť posledným v Bratislave, mesto plánuje rovnaké parkovisko zriadiť aj pri cintoríne vo Vrakuni. "V súčasnosti magistrát pripravuje projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu odstavných miest pri mestskom cintoríne vo Vrakuni, kde by malo fungovať ďalšie záchytné parkovisko," uzavrel Andrassy.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety