Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ladislav, Ladislava

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Košice a Prahu spája Pendolino, cesta trvá o hodinu menej

Autor: SITA, 15. septembra 2014 07:49
pendolino Prahu a Košice spojí takýto rýchlovlak. Foto: Cd.cz/pendolino
BRATISLAVA 15. septembra (WEBNOVINY) - Košice a Prahu spája od nedele nový priamy vlak SuperCity Pendolino. Je to český rýchlovlak, ktorý skráti cestovanie z a do Prahy takmer o hodinu.

Agentúru SITA o tom informovala Jana Morháčová zo Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Súčasný rýchlik Košičan ide z Prahy do Košíc osem hodín a 21 minút, opačne to trvá o päť minút viac. SuperCity Pendolino trasu zvládne za sedem hodín a 29 minút. Všetky potrebné informácie sa nachádzajú aj na stránke Slovakrail.sk.


Internet, bistro aj jedlo do kupé

"Cestujúcim chceme ponúknuť nielen rýchle priame spojenie, ale tiež veľa doplnkových služieb vo vlaku," uviedol člen Predstavenstva Českých dráh zodpovedný za osobnú dopravu Michal Štěpán.

Cestujúci sa budú môcť zabaviť cez špeciálny vlakový portál a pripojiť sa na internet, vlakové bistro doručí jedlo na ktorékoľvek miesto v súprave. Palubný portál umožňuje on-line objednávku občerstvenia z ponuky bistro vozňa s donáškou do 20 minút, elektronické knihy, hry alebo prenos z online kamier na oboch koncoch vlaku. Vo vlaku si budú ľudia môcť dať aj čapované pivo.


Miestenka bude povinná

Povinne miestenkový SuperCity pôjde po trase dlhej 710 km cez Olomouc a Ostravu, na Slovensku bude pokračovať cez Žilinu a Poprad-Tatry. Na slovenskej strane ho budú môcť využiť aj vnútroštátni cestujúci, bude stáť v Žiline, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši, Poprade, Kysaku a v Košiciach. Vlak pôjde v smere z Prahy o 6:35, zo Žiliny o 11:20 s príchodom do Košíc o 14:06. Z Košíc vlak vyrazí o 14:52, v Žiline bude o 17:46 a do Prahy príde o 22:21.

Popri novom rýchlovlaku však bude stále jazdiť aj vlak EuroCity Košičan ako doplnkový víkendový expres. Z Prahy vyrazí vždy v piatok krátko po 13:00, do Košíc dorazí v nočných hodinách. Opačným smerom pôjde v nedeľu popoludní s príjazdom do Prahy po 19:00. Vlak umožní aj prepravu osobných automobilov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister vnútra Robert Kaliňák odstúpiť pre kauzu Bašternák?
Určite áno, má toho na rováši viac, nie je to len táto kauza
Mali by odísť všetci, každý z politikov má maslo na hlave
Nie. Je to jeden z najlepších ministrov, opozícia zavádza a kauzu si vymyslela
O politiku sa nezaujímam
Ďalšie ankety