Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Primátorom Martina chce byť exdžudista, kandiduje za SNS

Autor: SITA, 14. septembra 2014 06:24
komunalne volby, obce, starosta Foto: Ilustračné, SITA/Dušan Hein
MARTIN 14. septembra (WEBNOVINY) – Kandidát Slovenskej národnej strany na martinského primátora Zdenko Kozák chce mesto Martin vrátiť Slovákom. Podľa predsedu národniarov Andreja Danka je niekdajší džudista tým správny chlapom, ktorý sa postaví súčasnému primátorovi Andrejovi Hrnčiarovi a bude v Martine hájiť ideu hrdej, slušnej a dôstojnej politiky.

"Kandidujem na primátora, lebo som presvedčený, že mesto Martin po dvoch volebných obdobiach Andreja Hrnčiara stagnuje, nerozvíja sa. Chcem byť primátorom, ktorý je v Martine dušou aj telom, ktorý pracuje pre Martin, ktorý nie je viac času v Bratislave a nepracuje na svojich osobných ambíciách," povedal 49-ročný podnikateľ a aktuálne aj žilinský krajský poslanec Zdenko Kozák, ktorého doménou je okrem športu aj práca pre charitu.


V srdci má pokoru

"Charita je oblasť, v ktorej sa nie každý politik cíti ako ryba vo vode. Ja ako džudista mám v srdci pokoru, mám rád ľudí a preto aj moja pomoc sa sústredí na tie sociálne slabšie vrstvy," dodal martinský okresný predseda Slovenskej národnej strany.

Podľa predsedu SNS Andreja Danka mesto Martin si zaslúži osobitnú pozornosť Slovenskej národnej strany, keďže v roku 1871 vznikla SNS práve v tomto meste.


Predseda SNS má problém s politikmi, akým je Bugár

"Asi by sme ťažko našim zakladateľom vysvetľovali, že dnešný primátor Martina bol na kandidátke etnickej politickej strany. Mám veľký problém s politikmi, ktorí hovoria o územnej autonómii na Slovensku a nechápu, že Slovensko je od Tatier k Dunaju. Mám veľký problém s politikmi, akými je Béla Bugár. A súčasný primátor Martina je spolupracovník a blízky priateľ Bugára. Neviem, ako by som sa pozrel do očí našim zakladateľom, keby som im povedal, že primátor Martina spolupracuje s človekom, ktorý hovorí na Slovensku o územnej autonómii," povedal Danko s tým, že túto tému neotvára preto, aby vzbudzoval národnostné napätie, ale aby poukázal na to, kam až smeruje odvážna politika súčasných predstaviteľov strany Most-Híd.

"Bol som šokovaný, že ako jediný hosť na ustanovujúcom sneme novej politickej strany Sieť, ktorej podpredsedom je súčasný primátor Martina, bol pán Bugár. Preto moja osobná angažovanosť v Martine a kampaň v duchu Vráťme Martin Slovákom," dodal šéf SNS Andrej Danko.

Okrem 49-ročného podnikateľa Zdenka Kozáka (SNS) kandidatúru na primátora Martina doteraz verejne ohlásili aj súčasný primátor 41-ročný Andrej Hrnčiar (Sieť) a 50-ročný podnikateľ Pavol Zemko (nezávislý).

Pridajte sa k nám na Facebooku

 

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety