Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slovak Press Photo vyhral Michal Burza fotografiou z Majdanu

Autor: SITA, 12. septembra 2014 16:31
Slovak Press Photo Víťazná fotografia 3. ročníka súťaže Slovak Press Photo, Grand Prix. Porota ju udelila voľnému fotografovi Michalovi Burzovi za fotografiu zo série Majdan. Foto: SITA/Michal Burza/Slovak Press Photo
BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) - Hlavnú cenu 3. ročníka súťaže Slovak Press Photo, Grand Prix získal Michal Burza. Porota ju udelila voľnému fotografovi Michalovi Burzovi za fotografiu zo série Majdan. O oceneniach 3. ročníka súťaže novinárskej fotografie rozhodovala porota 10. a 11. septembra.

Kompletné výsledky súťaže vo všetkých 11 kategóriách zverejnia na slávnostnom odovzdávaní cien Slovak Press Photo 22. októbra v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave, agentúru SITA o tom informovala riaditeľka súťaže Jana Garvoldtová.


Najväčším prekvapením bola študentská kategória

V priestoroch Primaciálneho paláca v Bratislave hodnotila medzinárodná jury vedená fotografom New York Post Paulom Martinkom (USA/SR) práce od 113 fotografov zo Slovenska, z toho 16 zo zahraničia, ktorí dovedna poslali do súťaže 1 115 fotografií. O najlepších prácach rozhodoval popredný fotožurnalista Yuri Kozyrev (RU), fotograf a pedagóg Jindřich Štreit (ČR), fotoreportér Ján Šibík (ČR), fotograf Roman Vondrouš (ČR), fotografka a pedagogička Jana Hojstričová (SR) a fotograf Pavel Neubauer (SR).

Podľa Garvoldtovej členovia poroty ocenili vysokú úroveň prihlásených fotografií. Medzi nimi dominovali série fotografií z prezidentských volieb a fotografie pokrývajúce udalosti na Ukrajine. Najväčšie prekvapenia priniesla študentská kategória, ktorá vyvolala najväčšie diskusie a ktorej vysokú kvalitu mimoriadne ocenili všetci členovia poroty.


Novinkou bola Stredoeurópska fotografia

V 3. ročníku Slovak Press Photo sa súťažilo v kategóriách: Aktualita, Reportáž, Každodenný život, Portrét, Šport, Životné prostredie, Svet umenia a šoubiznisu, Mladí fotografi a študenti žurnalistiky a tiež v jednej zahraničnej. Osobitnú kategóriu tvoril Grant Bratislavy, v rámci tejto kategórie členovia poroty vybrali tri projekty, z ktorých si konečného víťaza zvolí bratislavský primátor Milan Ftáčnik.

Novinkou 3. ročníka súťaže je nová súťažná kategória Stredoeurópska fotografia. Prihlásiť sa do nej mohli fotografi z Českej republiky, Maďarska, Poľska a Rakúska. Podrobnosti o súťaži možno nájsť na http://slovak-press-photo.sk.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety