Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Radúz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slovak Press Photo vyhral Michal Burza fotografiou z Majdanu

Autor: SITA, 12. septembra 2014 16:31
Slovak Press Photo Víťazná fotografia 3. ročníka súťaže Slovak Press Photo, Grand Prix. Porota ju udelila voľnému fotografovi Michalovi Burzovi za fotografiu zo série Majdan. Foto: SITA/Michal Burza/Slovak Press Photo
BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) - Hlavnú cenu 3. ročníka súťaže Slovak Press Photo, Grand Prix získal Michal Burza. Porota ju udelila voľnému fotografovi Michalovi Burzovi za fotografiu zo série Majdan. O oceneniach 3. ročníka súťaže novinárskej fotografie rozhodovala porota 10. a 11. septembra.

Kompletné výsledky súťaže vo všetkých 11 kategóriách zverejnia na slávnostnom odovzdávaní cien Slovak Press Photo 22. októbra v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave, agentúru SITA o tom informovala riaditeľka súťaže Jana Garvoldtová.


Najväčším prekvapením bola študentská kategória

V priestoroch Primaciálneho paláca v Bratislave hodnotila medzinárodná jury vedená fotografom New York Post Paulom Martinkom (USA/SR) práce od 113 fotografov zo Slovenska, z toho 16 zo zahraničia, ktorí dovedna poslali do súťaže 1 115 fotografií. O najlepších prácach rozhodoval popredný fotožurnalista Yuri Kozyrev (RU), fotograf a pedagóg Jindřich Štreit (ČR), fotoreportér Ján Šibík (ČR), fotograf Roman Vondrouš (ČR), fotografka a pedagogička Jana Hojstričová (SR) a fotograf Pavel Neubauer (SR).

Podľa Garvoldtovej členovia poroty ocenili vysokú úroveň prihlásených fotografií. Medzi nimi dominovali série fotografií z prezidentských volieb a fotografie pokrývajúce udalosti na Ukrajine. Najväčšie prekvapenia priniesla študentská kategória, ktorá vyvolala najväčšie diskusie a ktorej vysokú kvalitu mimoriadne ocenili všetci členovia poroty.


Novinkou bola Stredoeurópska fotografia

V 3. ročníku Slovak Press Photo sa súťažilo v kategóriách: Aktualita, Reportáž, Každodenný život, Portrét, Šport, Životné prostredie, Svet umenia a šoubiznisu, Mladí fotografi a študenti žurnalistiky a tiež v jednej zahraničnej. Osobitnú kategóriu tvoril Grant Bratislavy, v rámci tejto kategórie členovia poroty vybrali tri projekty, z ktorých si konečného víťaza zvolí bratislavský primátor Milan Ftáčnik.

Novinkou 3. ročníka súťaže je nová súťažná kategória Stredoeurópska fotografia. Prihlásiť sa do nej mohli fotografi z Českej republiky, Maďarska, Poľska a Rakúska. Podrobnosti o súťaži možno nájsť na http://slovak-press-photo.sk.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy