Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Odmietať vojakov NATO nie je namieste, Fedor nechápe Fica

Autor: SITA, 17. septembra 2014 09:28
SITA/AP Foto: ilustračné, SITA/AP
BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Na Slovensku máme podľa podpredsedu SDKÚ-DS a bývalého ministra obrany Martina Fedora viacero stálych štruktúr NATO s vojakmi z iných členských krajín. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, na Slovensku je v Trenčíne centrum výnimočnosti NATO, ktoré sa zaoberá výskumom likvidácie výbušnín.

"V ňom pracujú odborníci, vojaci z NATO. Rovnako letisko Sliač je pre prípad núdzového stavu rozšírené a modernizované tak, aby mohlo prijať letecké prostriedky krajín NATO," povedal Fedor, ktorý preto nechápe vyhlásenia premiéra Roberta Fica, že odmieta základne NATO na Slovensku. "Som prekvapený, že Fico si nevie predstaviť fungovanie základní na Slovensku. My sme členskou krajinou NATO, preto aj všetky základne na našom území so slovenskými vojakmi sú základňami NATO," zdôraznil.

Odporúčame:

Rusi môžu mať zázemie u bývalých agentov ŠtB, myslí si Fedor

Zatiaľ nie je isté, či bude mať NATO v Poprade muníciuPodľa Fedora v prípade Popradu Slovensko len deklarovalo pripravenosť poskytnúť NATO modernizované logistické, skladové priestory v prípade krízy. "Odmietať prítomnosť vojakov NATO na území štátu nie je namieste. Nikto to totiž od nás nepožaduje. Členské štáty, ktoré sa cítia ohrozené agresívnou politikou Ruska, samozrejme o takúto stálu prítomnosť vojakov NATO majú veľký záujem. V našom záujme musí byť, aby sa Slovensko pripravovalo aj na krízové varianty, ale stále základne so zahraničnými vojakmi nikto nepožaduje. Ani na Slovensku, ani v NATO," upozornil Fedor.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety