Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pojednávanie s Norou Mojsejovou nebolo, nemal kto vypovedať

Autor: SITA, 17. septembra 2014 10:36
Nora Mojsejová smeruje do väzby Pojednávanie s Norou Mojsejovou sa nekonalo a odročili ho. Foto: archívne, SITA/Miroslav Vacula
BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Súdne pojednávanie so známou podnikateľkou z východného Slovenska Eleonórou Mojsejovou sa v stredu na Okresnom súde Bratislava I nekonalo. Dôvodom bolo písomné ospravedlnenie jedného z obžalovaných Maroša M. Súd preto ani nenariadil prevoz Eleonóry Mojsejovej z druhého konca republiky. Pojednávanie v kauze podvodu bude pokračovať 12. novembra, vypovedať by mali svedkovia.

Na pojednávaní v marci tohto roku Eleonóra Mojsejová odmietla vinu v prípade údajného podvodu za viac ako 20 miliónov korún (664-tisíc eur) a neoprávneného odpočtu DPH. "Som nevinná, pokiaľ ide o oba skutky obžaloby," vyhlásila.

Pred súdom čelia šiesti ľudia vrátane nej obžalobe, že podvodným spôsobom cez falošnú dokumentáciu bystrickej firmy vylákali od bratislavskej faktoringovej spoločnosti viac ako 20 miliónov slovenských korún. V druhom prípade obžaloby sa píše o daňovom trestnom čine, konkrétne o neoprávnených odpočtoch DPH tiež pomocou banskobystrickej firmy. Údajne nafingovali kúpu tlačiarenského stroja a chceli pripraviť štát o viac ako 500-tisíc eur.

Košická podnikateľka Eleonóra Mojsejová je obvinená aj v inej kauze, kde podľa vyšetrovateľov údajne figurovala v organizovanej skupine, ktorá falšovala doklady a podávala nepravdivé daňové priznania. Na odpočtoch DPH obvinení takto získali vyše milióna eur. Eleonóra Mojsejová je pre toto obvinenie vo väzbe od 3. septembra 2013 pre obavy z možného ovplyvňovania svedkov a marenia trestného stíhania.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety