Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Viliam

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pojednávanie s Norou Mojsejovou nebolo, nemal kto vypovedať

Autor: SITA, 17. septembra 2014 10:36
Nora Mojsejová smeruje do väzby Pojednávanie s Norou Mojsejovou sa nekonalo a odročili ho. Foto: archívne, SITA/Miroslav Vacula
BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Súdne pojednávanie so známou podnikateľkou z východného Slovenska Eleonórou Mojsejovou sa v stredu na Okresnom súde Bratislava I nekonalo. Dôvodom bolo písomné ospravedlnenie jedného z obžalovaných Maroša M. Súd preto ani nenariadil prevoz Eleonóry Mojsejovej z druhého konca republiky. Pojednávanie v kauze podvodu bude pokračovať 12. novembra, vypovedať by mali svedkovia.

Na pojednávaní v marci tohto roku Eleonóra Mojsejová odmietla vinu v prípade údajného podvodu za viac ako 20 miliónov korún (664-tisíc eur) a neoprávneného odpočtu DPH. "Som nevinná, pokiaľ ide o oba skutky obžaloby," vyhlásila.

Pred súdom čelia šiesti ľudia vrátane nej obžalobe, že podvodným spôsobom cez falošnú dokumentáciu bystrickej firmy vylákali od bratislavskej faktoringovej spoločnosti viac ako 20 miliónov slovenských korún. V druhom prípade obžaloby sa píše o daňovom trestnom čine, konkrétne o neoprávnených odpočtoch DPH tiež pomocou banskobystrickej firmy. Údajne nafingovali kúpu tlačiarenského stroja a chceli pripraviť štát o viac ako 500-tisíc eur.

Košická podnikateľka Eleonóra Mojsejová je obvinená aj v inej kauze, kde podľa vyšetrovateľov údajne figurovala v organizovanej skupine, ktorá falšovala doklady a podávala nepravdivé daňové priznania. Na odpočtoch DPH obvinení takto získali vyše milióna eur. Eleonóra Mojsejová je pre toto obvinenie vo väzbe od 3. septembra 2013 pre obavy z možného ovplyvňovania svedkov a marenia trestného stíhania.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety