Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Fico a ministri prišli na rokovanie alternatívne

Autor: SITA, 17. septembra 2014 11:34
Niektorí ministri prišli do úradu vlády po vlastných, iní na elektromobiloch či na plynovom vyhliadkovom autíčku.
Členovia vlády podporili týždeň mobility, zvolili alternatívnu dopravu Minister vnútra Robert Kaliňák v policajnom elektromobile. Bratislava, 17. september 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Členovia vlády sa aj tento rok rozhodli podporiť Európsky týždeň mobility a na stredajšie rokovanie neprišli na autách ako zvyčajne. Premiér Robert Fico dorazil na schôdzu peši, podobne aj minister spravodlivosti Tomáš Borec, šéf našej diplomacie Miroslav Lajčák, minister kultúry Marek Maďarič a šéf rezortu dopravy Ján Počiatek.

"Som veľmi rád, že keď sa prejdem pešo, ľudia majú svoje starosti a radosti, tak sa s nimi snažia nejako podeliť, ale čo ma veľmi teší, nevnímam nejakú agresivitu alebo niečo podobné," opísal svoje pocity predseda vlády po príchode do úradu vlády.

Obrazom: Členovia vlády podporili týždeň mobility


Minister vnútra Robert Kaliňák a minister životného prostredia Peter Žiga prišli na elektromobiloch. "Je to zelené, ekologické a vydrží to 120 kilometrov," zhodnotil Kaliňák. Zvyšok vládneho kabinetu sa na rokovanie dopravil vyhliadkovým autíčkom Prešporáčik s plynovým pohonom.

Odporúčame:

Slovensko má zbytočnú tankovú muníciu, 'vyzbrojí' ČechovKampaň Európsky týždeň mobility je každoročne v čase od 16. do 22. septembra a jej cieľom je zvýšiť povedomie obyvateľov o alternatívnych spôsoboch dopravy a zabrániť narastajúcemu znečisteniu životného prostredia v mestách. Každý ročník Európskeho týždňa mobility je zameraný na špecifickú ústrednú tému viažucu sa k udržateľnej mobilite, tohtoročnou témou je "Naše ulice, naša voľba". Jej cieľom je podnietiť u ľudí záujem vytvárať mestá také, v akých by chceli žiť.

Členovia vlády podporili týždeň mobility, zvolili alternatívnu dopravu Predseda vlády SR Robert Fico (vpravo) zvolil v rámci Európskeho týždňa mobility alternatívnu dopravu - svoje nohy. Bratislava, 17. septembra 2014. Foto: SITA/Ján Slovák


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy