Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Fico a ministri prišli na rokovanie alternatívne

Autor: SITA, 17. septembra 2014 11:34
Niektorí ministri prišli do úradu vlády po vlastných, iní na elektromobiloch či na plynovom vyhliadkovom autíčku.
Členovia vlády podporili týždeň mobility, zvolili alternatívnu dopravu Minister vnútra Robert Kaliňák v policajnom elektromobile. Bratislava, 17. september 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Členovia vlády sa aj tento rok rozhodli podporiť Európsky týždeň mobility a na stredajšie rokovanie neprišli na autách ako zvyčajne. Premiér Robert Fico dorazil na schôdzu peši, podobne aj minister spravodlivosti Tomáš Borec, šéf našej diplomacie Miroslav Lajčák, minister kultúry Marek Maďarič a šéf rezortu dopravy Ján Počiatek.

"Som veľmi rád, že keď sa prejdem pešo, ľudia majú svoje starosti a radosti, tak sa s nimi snažia nejako podeliť, ale čo ma veľmi teší, nevnímam nejakú agresivitu alebo niečo podobné," opísal svoje pocity predseda vlády po príchode do úradu vlády.

Obrazom: Členovia vlády podporili týždeň mobility


Minister vnútra Robert Kaliňák a minister životného prostredia Peter Žiga prišli na elektromobiloch. "Je to zelené, ekologické a vydrží to 120 kilometrov," zhodnotil Kaliňák. Zvyšok vládneho kabinetu sa na rokovanie dopravil vyhliadkovým autíčkom Prešporáčik s plynovým pohonom.

Odporúčame:

Slovensko má zbytočnú tankovú muníciu, 'vyzbrojí' ČechovKampaň Európsky týždeň mobility je každoročne v čase od 16. do 22. septembra a jej cieľom je zvýšiť povedomie obyvateľov o alternatívnych spôsoboch dopravy a zabrániť narastajúcemu znečisteniu životného prostredia v mestách. Každý ročník Európskeho týždňa mobility je zameraný na špecifickú ústrednú tému viažucu sa k udržateľnej mobilite, tohtoročnou témou je "Naše ulice, naša voľba". Jej cieľom je podnietiť u ľudí záujem vytvárať mestá také, v akých by chceli žiť.

Členovia vlády podporili týždeň mobility, zvolili alternatívnu dopravu Predseda vlády SR Robert Fico (vpravo) zvolil v rámci Európskeho týždňa mobility alternatívnu dopravu - svoje nohy. Bratislava, 17. septembra 2014. Foto: SITA/Ján Slovák


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety