Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Ambróz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Ftáčnikovu kandidatúru chce vyše štyritisíc Bratislavčanov

Autor: SITA, 18. septembra 2014 17:53
ftacnik Úradujúci primátor Milan Ftáčnik sa opäť uchádza o hlasy Bratislavčanov. Foto: archívne, SITA/Gabriel Kuchta
BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Úradujúci primátor Bratislavy Milan Ftáčnik (nezávislý s podporou Smeru-SD), ktorý sa o tento post opätovne uchádza v jesenných komunálnych voľbách, vo štvrtok v Primaciálnom paláci odovzdal petičné hárky s podpismi pod svoju kandidatúru. Podporu svojím podpisom Ftáčnikovi vyjadrilo 4 372 Bratislavčanov.

Ftáčnik začal zbierať podpisy pod svoju opätovnú kandidatúru na primátora v polovici júla. Minimálny počet podpisov, ktoré pri občianskych kandidátoch vyžaduje zákon, je 600 podpisov od občanov. Ako vo štvrtok uviedol Ftáčnik, väčšinu podpisov zbieral osobne s kolegami, ktorí jeho kandidatúru podporujú. "Chodili sme medzi ľudí, stretávali sa s nimi a žiadali ich o podporu," opísal zbieranie podpisov Ftáčnik s tým, že takto získaval od ľudí aj spätnú väzbu a zisťoval, čo si myslia.

Záujemcovia o kandidovanie v jesenných voľbách do samosprávy miest a obcí musia podať kandidačné listiny miestnym volebným komisiám najneskôr 55 dní pred dňom volieb, teda do 21. septembra. Následne majú miestne volebné komisie 10 dní na registráciu, čo je do 1. októbra. Tí, ktorých pre nesplnenie zákonných podmienok nezaregistrujú, majú tri dni na odvolanie na súde. Až po zaregistrovaní kandidátov začne ministerstvo vnútra s prípravou volebných tlačív.

Predvolebná kampaň sa začína 29. októbra a končí sa 13. novembra o 7:00. Vedenie kampane mimo tohto času zákon zakazuje. Nových primátorov miest a starostov obcí si budeme voliť 15. novembra, na tento termín vyhlásil komunálne voľby predseda Národnej rady SR Pavol Paška.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy