Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Mikuláš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Analytik čaká na to, či v SDKÚ zvíťazí pud sebazáchovy

Autor: SITA, 22. septembra 2014 15:16
Podľa analytika Jána Baránka kandidatúra na post predsedu SDKÚ zo strany Ondreja Mateja je rizikom.
SDKÚ-DS Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) – Analytik Ján Baránek očakáva, či na sobotňajšom kongrese SDKÚ-DS vyhrá pud sebazáchovy. Ako povedal v pondelok pre agentúru SITA, ak by pud sebazáchovy nevyhral, dôjde k ďalšej marginalizácii strany.

V pondelok oznámil kandidatúru na predsedu strany Ondrej Matej, ktorý bol prešovským krajským predsedom SDKÚ-DS a exposlancom NR SR. "Matej je regionálny politik, čo je riziko. Neviem, ako by sa uchytil," povedal Baránek. Zároveň upozornil, že Matej, ale pred ním rovnako aj Mikuláš Dzurinda, prišiel do politiky ako špecialista na dopravu. "Teda je to handicap, ktorý sa dá prekonať," povedal Baránek.

Odporúčame:

Matej chce nahradiť Freša na čele SDKÚ, ten sa nemieni vzdaťPodľa Baránka vstup človeka ako je Eva Babitzová do strany niekoľko dní pred kongresom, s ambíciou kandidovať na post podpredsedu, by nebol normálny, ak by strana dosahovala v prieskumoch 10 až 15 percent. "V prípade, ak strana klesá pod hranicu zvoliteľnosti, je to sympatické," konštatoval s tým, že neexistuje totiž podozrenie, že by to robila zo zištných dôvodov. "Vstupovať do strany, ktorej hrozí nezvolenie, je riziko," dodal.

Odporcovia Pavla Freša pripomínajú jeho prísľub, že ak neuspeje na kongrese s programovou a personálnou víziou, končí ako predseda SDKÚ-DS. Frešo však povedal, že nejde o volebný kongres a preto toto jeho vyjadrenie sa nevzťahuje na sobotu. "Frešo by mal povedať, ktorý kongres mal na mysli, či tento prvý, druhý, alebo tretí," povedal Baránek. Podľa neho Frešo nedodržal slovo.

Frešo v pondelok predstavil Martina Fedora ako lídra pre najbližšie parlamentné voľby. "V tomto smere urobil Frešo pozitívny krok, ale v spojitosti s tým prechádzajúcim je to obchod. Frešo zostane predseda a volebný líder bude iný," dodal Baránek.

Anketa
Mal by na čele SDKÚ-DS nahradiť Pavla Freša niekto iný?
Určite áno, Frešo nie je vhodný typ na vedenie
Asi áno, veď pod jeho vedením sa SDKÚ ani nedostane do parlamentu
Ťažko povedať, nie je ľahké sa proti Smeru presadiť
Myslím, že nie, neviem o nikom, kto by ho mohol plnohodnotne nahradiť
Určite nie, SDKÚ by už nepomohla ani Angela Merkelová
Ďalšie ankety


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy