Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dobromila

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Televízia JOJ dostala od rady pokuty za 25-tisíc eur

Autor: SITA, 24. septembra 2014 07:31
televízor Foto: Ilustračné, www.shutterstock.com
BRATISLAVA 23. septembra (WEBNOVINY) - Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila na utorňajšom zasadnutí pokuty 25-tisíc eur. Agentúru SITA informoval zástupca riaditeľa Kancelárie RVR Martin Dorociak.


TV JOJ vysielala nevhodné zábery

Vysielateľ MAC TV s programovou službou JOJ dostal tri pokuty, jednu vo výške päťtisíc eur a dve po desaťtisíc eur. Prvú pokutu, päťtisíc eur, dostal vysielateľ za to, že 19. marca odvysielal v programe Šport príspevok s názvom "Najrýchlejšie K. O. na svete!", ktorý zobrazoval náhly likvidačný kop do hlavy v rámci kick-boxového zápasu. Pred príspevok pritom nezaradil slovné upozornenie "Nasledujúce zábery nie sú vhodné pre maloletých divákov".

Druhú pokutu desaťtisíc eur dostal MAC TV za viaceré porušenia. V prvom prípade vysielateľ viackrát odvysielal upútavku na program Súdna sieň, a to 5. januára približne o 13:05, 14:22, 15:42, 18:04 a 18:32, pri ktorej nezabezpečil, aby bola reklama slušná. Druhým prípadom bolo oddelenie reklamy, rozoznateľnosť a nezameniteľnosť reklamy od iných programov.

Odporúčame aj:

Rada opäť rozdávala pokuty, WAU zaplatí za erotikuDňa 23. decembra 2013 pred programom Šport JOJ a po ňom odvysielala komunikát označujúci za sponzora programu spoločnosť Tatry mountain resorts. To isté sa stalo v rovnaký deň pred programom Panelák a po ňom ako aj pri prerušení tohto programu mediálnou komerčnou komunikáciou a pred jeho pokračovaním odvysielaním komunikátu označujúceho za sponzora programu spoločnosť Berlin – Chemie Menarini. Vysielateľ to zopakoval aj 5. januára pred programom Šport odvysielaním komunikátu označujúceho za sponzora programu spoločnosť Tatry mountain resorts.


Prekročila aj časový limit vysielanej reklamy

MAC TV však prekročil aj počet možných prerušení programu reklamou. Druhý 30-minútový časový úsek trvania programu "Muž so železnou maskou", ktorý televízia odvysielala 5. januára, vysielateľ dvakrát prerušil zaradením reklamy. Televízia JOJ porušila aj určený časový limit vysielanej reklamy v rámci jednej hodiny. Dňa 23. decembra 2013 v čase od 20:00 do 20:59, od 21:00 do 21:59 a následne v čase od 22:00 do 22:59 odvysielala reklamu v celkovom časovom rozsahu prevyšujúcom zákonom stanovených 12 minút.

Licenčná rada však pokutovala MAC TV aj po tretíkrát, a to rovnako sumou 10-tisíc eur. Dôvodom bolo to, že televízia JOJ neodvysielala 29., 30. a 31. mája oznam o porušení zákona uložený radou ako sankciu za porušenie objektívnosti a nestrannosti z 8. apríla.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy