Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V bratislavskom Starom Meste začne pivný festival Beerfest

Autor: SITA, 25. septembra 2014 06:00
pivo žena dievča Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) - Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave v piatok napoludnie odštartuje už tretí ročník pivného festivalu Staromestský Beerfest.

Pivné slávnosti potrvajú do sobotného večera a počas týchto dvoch dní sa na námestí v centre mesta predstaví dvadsiatka slovenských pivovarov s ponukou osemdesiatich druhov piva. Okrem ochutnávky zlatého moku je pripravený aj hudobný program, vystúpi napríklad známa slovenská kapela Vidiek. Agentúru SITA o podujatí informovala PR manažérka projektu Katarína Gudiaková.


Chýbať nebudú ani gastronomické pivné špeciality

Už v piatok a sobotu si tak budú môcť milovníci piva vychutnať výber rozmanitých druhov zlatého moku. Chýbať nebudú ani špeciálne várky, párovanie piva s jedlom, gastronomické pivné špeciality či škola čapovania. Pivné podujatie spestrí aj hudobný program, v ktorom vystúpia kapely Vidiek, Media Banana i King Shaolin, Lojzo, Capatin Slice a ďalší hostia.

Pivný festival Staromestský Beerfest organizuje Slovenské združenie výrobcov piva a sladu spolu s bratislavskou mestskou časťou Staré Mesto. Podľa Júlie Hurnej zo združenia výrobcov piva si varenie piva kvalitne a kvalifikovanými sládkami zaslúži uznanie. "Preto sme prišli s myšlienkou uctiť si a osláviť prácu ľudí, vďaka ktorým vzniká. A čo padne pivovarníkom lepšie ako to, že si ich nápoj vychutnajú a ocenia tí, pre ktorých ho varia?" opísala dôvody založenia Staromestského Beerfestu Hurná.

Zaujímavosťou tohto ročníka staromestského pivného festivalu je, že pivovarníci budú prezentovať posolstvo zodpovedného predaja piva. V tom im pomôže aj občianske združenie Prima, ktoré bude poskytovať poradenstvo o zodpovednej konzumácii alkoholu. "Je to v súlade s naším Etických kódexom. Náš nápoj je určený pre dospelých a denne si ho vychutnajú tisíce ľudí. Záleží nám však na tom, aby to robili zodpovedne," vysvetlila Hurná.


Podporí sa najmä zodpovedné pitie alkoholu

Okrem toho členovia Slovenského združenia výrobcov piva a sladu svojimi aktivitami podporujú zodpovedné pitie alkoholu po celý rok. Výrobcovia piva v lete napríklad upozorňovali vodičov, že alkohol nepatrí za volant. Spustili aj nový projekt OpriBIKE, počas ktorého bratislavskí a prešovskí prevádzkari bufetov na cyklistických trasách vyvesili Kódex zodpovedného cyklistu. Upozorňovali v ňom na povinnú výbavu cyklistu, pripomínali tiež, že alkohol nepatrí ani na bicykel.

Slovenské združenie výrobcov piva a sladu je dobrovoľnou profesijnou stavovskou organizáciou, ktorá vznikla v roku 1991. Združuje právnické osoby, ktoré podnikajú vo výrobe sladu a piva, a servisné a obchodné organizácie, ktoré spolupracujú s výrobcami piva.

Úzko spolupracuje so Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou, výskumnými ústavmi, vysokými školami a ďalšími odbornými profesijnými združeniami a zväzmi, najmä v oblasti potravinárstva a poľnohospodárstva. Zapája sa do činnosti európskych pivovarníckych a sladovníckych združení. Od roku 2008 je riadnym členom európskeho pivovarníckeho združenia The Brewers of Europe.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety