Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Volkswagen Slovakia a TUKE zintenzívňujú spoluprácu

Autor: WBN/PR, 25. septembra 2014 11:33
zľava Eric Reuting, člen predstavenstva pre personálnu oblasť VW SK; Anton Čižmár, rektor TU KE Albrecht Reimold, predseda predstavenstva VW SK Foto: Volkswagen Slovakia
BRATISLAVA 25. septembra (WBN/PR) - Volkswagen Slovakia (VW SK) a Technická univerzita v Košiciach (TUKE) zintenzívnili kontakt podpisom zmluvy o spolupráci. Univerzita zároveň otvorila zrekonštruovanú Aulu, ktorej modernizáciu financovala Nadácia VW SK sumou 200 000 EUR.

"Som hrdý na viac ako desať rokov spolupracuje s Technickou univerzitou v Košiciach. Dnešným podpisom zmluvy ju posúvame na novú úroveň," povedal predseda predstavenstva VW SK Albrecht Reimold.
Nadácia Volkswagen Slovakia zároveň prispela univerzite finančnými prostriedkami vo výške 200-tisíc EUR na rekonštrukciu niekdajšej Auly fyziky, ktorá bude niesť meno spoločnosti Volkswagen Slovakia.

"Volkswagen Slovakia je najvýznamnejším strategickým priemyselným partnerom Technickej univerzity v Košiciach. Toto partnerstvo obohacuje vzdelávaciu a vedecko-výskumnú činnosť na univerzite a môže slúžiť ako model excelentnej spolupráce univerzity a praxe. Spoločné výskumné laboratória a dnešným dňom aj prednáškové priestory sú zárukou kvalitných absolventov pre oblasť automobilového priemyslu. Sme nesmierne vďační Nadácii Volkswagen Slovakia za jej ďalší finančný vklad tentoraz do modernizácie auly. V nasledujúcom období našej spolupráce, a o tom sa hovorí aj v dnes podpísanej zmluve, sa chceme zamerať najmä na oblasť inovácií a transferu technológií do automobilovej praxe. Aj vďaka Volkswagen Slovakia máme k tomu vytvorené absolútne priaznivé prostredie na univerzite," povedal rektor Technickej univerzity v Košiciach Anton Čižmár.

Predmetom zmluvy je dohoda zmluvných strán zameraná na intenzifikáciu, konkretizáciu a zvýšenie kvality vzájomnej odbornej spolupráce v oblasti výchovno-vzdelávacej, vedecko-výskumnej a realizačnej.

Intenzívna spolupráca medzi TUKE a VW SK odštartovala v roku 2003 projektom vytvorenia laboratória automobilovej elektroniky a študijnej špecializácie autoelektronika ako na vôbec prvej univerzite na Slovensku. V rámci nej vzniklo na univerzite nové laboratórium automobilovej elektroniky. V roku 2004 zaviedla TUKE v spolupráci s VW SK ako vôbec prvá univerzita na Slovensku výučbu špecializácie autoelektronika. VW SK poskytla univerzite v Košiciach počas dlhoročnej spolupráce už viacero zariadení ako napríklad laserové jednotky, zváracie nástroje a príslušenstvo, či automatizovanú robotickú zváraciu stanicu. Ďalším príkladom je vybavenie laboratória automobilovej elektroniky špeciálnym zariadením, tzv. e-Simulátorom. Ide o jedinečné zariadenie, ktoré je raritou i na univerzitách v západnej Európe.

Odborníci z VW SK zároveň každoročne v rámci programu IngA - Inžinier automobilového priemyslu prednášajú na univerzite, pričom do tohto programu sa každoročne zapájajú desiatky študentov TUKE. Absolventi tejto univerzity zároveň patria medzi úspešných účastníkov Trainee programu, či nových zamestnancov spoločnosti.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety