Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Na sídle SDKÚ vymenili zámky, Frešov sok ostal pred dverami

Autor: SITA, 25. septembra 2014 11:40, aktualizované: 25. septembra 2014 13:24
Podľa predsedu SDKÚ Pavla Freša Ondrej Matej zvolal tlačovú besedu neštandardným spôsobom a jeho konanie považuje za predkongresové intrigy.
freso Podľa Pavla Freša jeho konkurent Ondrej Matej robí predkongresové intrigy. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) – Štvrtkové konania Ondreja Mateja, ktorý si zvolal tlačovú besedu, považuje predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo za jeho predkongresové intrigy. Ako povedal Frešo vo štvrtok pre agentúru SITA, tlačové konferencie zvoláva SDKÚ-DS cez tlačové oddelenie. O tom, aké tlačové besedy budú, rozhoduje podľa Freša on. Matej o zvolanie tlačovej konferencie podľa Freša tlačové oddelenie nepožiadal.

Matej však pre agentúru SITA povedal, že šéfku tlačového oddelenia Janu Zvončekovú kontaktoval viackrát včera aj vo štvrtok. Zvončeková mu však nedvíhala telefón. "Ako sa mám domáhať tlačovej konferencie, keď šéfka tlačového nedvíha," povedal.

Odporúčame:

Mládež SDKÚ nedôveruje Frešovi, zvažuje vystúpenie zo strany

Novotný ponúkne svoj post v SDKÚ, to isté čaká aj od Freša

Analytik čaká na to, či v SDKÚ zvíťazí pud sebazáchovy

Matej chce nahradiť Freša na čele SDKÚ, ten sa nemieni vzdať
Sídlo strany považuje Matej za svoje dieťa

Podstata je však podľa Mateja v tom, že si dovolí ponúknuť vlastný názor, že ponúka alternatívu. "Ja som bojoval proti mečiarizmu, obetoval som rodinu. Venoval som čas a peniaze strane. Koľko ľudí chce Frešo ešte vyštvať zo strany? Všetci odchádzajú. Koľko ľudí má odísť, aby si udržal stoličku," povedal s tým, že vo štvrtok išiel do sídla strany, ktorú považuje za svoje dieťa.

Dnu sa však nedostal, pretože na dverách boli vymenené zámky. "Nech Frešo vysvetlí, čo urobil. My sme demokratická strana? Ja sa nevyjadrujem o vnútorných problémoch do médií ako Martin Fedor," konštatoval.

Matej sa cíti vyhodený z vlastnej strany. Podľa neho predseda nezvolal stranícke prezídium od 5. júna. "Čo mám napísať prosiaci list veľkému predsedovi? Stalin taký nebol. Fedor môže mať tlačovku, on je viac ako ja? O čo ide Fedorovi? Tvrdí, že odchádza, potom neodchádza. Chce byť predseda, nechce byť predseda, teraz chce byť líder. Hanbím sa, že máme v názve Demokratická strana," dodal.


Podľa hovorkyne Matej klame

Podľa hovorkyne SDKÚ-DS Jany Zvončekovej, ktorá vedie aj stranícke tlačové oddelenie, je zarážajúce, že vysoký funkcionár v strane Ondrej Matej klame. "Nie je pravda, že mi včera (v stredu, pozn. SITA) niekoľkokrát volal. Včera som sa s ním stretla na niekoľkohodinovom regionálnom predsedníctve v Trenčíne, kde ma vôbec neoslovil, ani mi nenapísal SMS, ani mi nevolal. Pán Matej mi volal až dnes ráno, krátko pred už zvolanou tlačovou konferenciou, o ktorej tlačové oddelenie vôbec neinformoval. Nemohla som mu v tom čase zodvihnúť, lebo som bola na stretnutí v Národnej rade SR," povedala Zvončeková vo štvrtok pre agentúru SITA.

Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník pre agentúru SITA povedal, že keď Matej nemal kľúče, mal zazvoniť. "Ja tiež nemám kľúče od straníckej centrály, ani od parlamentu. Všade sa dostanem," povedal.

Anketa
Mal by na čele SDKÚ-DS nahradiť Pavla Freša niekto iný?
Určite áno, Frešo nie je vhodný typ na vedenie
Asi áno, veď pod jeho vedením sa SDKÚ ani nedostane do parlamentu
Ťažko povedať, nie je ľahké sa proti Smeru presadiť
Myslím, že nie, neviem o nikom, kto by ho mohol plnohodnotne nahradiť
Určite nie, SDKÚ by už nepomohla ani Angela Merkelová
Ďalšie ankety


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety