Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slováci očakávajú, že Smer prevalcuje v komunálkach rivalov

Autor: SITA, 28. septembra 2014 11:14
smer, fico Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 28. septembra (WEBNOVINY) - Úspech vládnej strany Smer-SD v jesenných komunálnych voľbách očakáva 45,8 percenta opýtaných. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA v dňoch od 12. do 21. septembra na vzorke 1312 respondentov starších ako 18 rokov.

To, že bude v komunálnych voľbách úspešná KDH, očakáva 16,5 percenta respondentov. Stranu Sieť a nezávislých kandidátov označilo zhodne po 12 percent opýtaných, stranu Most-Híd 10,1 percenta respondentov.

Od hnutia OĽaNO zas úspech v regionálnych voľbách očakáva 5,4 percenta opýtaných, od strany SDKÚ-DS 5,3 percenta, od SNS 5,2 percenta, nasleduje SaS s 3,7 percentami, NOVA s 3,2 percentami a SMK, od ktorej úspech v komunálnych voľbách očakáva 2,2 percenta opýtaných. Inú stranu alebo hnutie označilo v prieskume 4,4 percenta respondentov, odpovedať nevedelo 20,8 percenta opýtaných. Respondenti pritom mali možnosť viacerých odpovedí.

TU NÁJDETE VŠETKO O KOMUNÁLNYCH VOĽBÁCH
S primátorom je spokojná takmer polovica Slovákov

Agentúra Polis Slovakia okrem iného zisťovala, či sú Slováci spokojní s činnosťou primátorov, starostov či poslancov vo svojich mestách a obciach. Spokojných s prácou svojho starostu či primátora je 47,7 percenta opýtaných. Naopak, nespokojnosť s ich prácou v prieskume vyjadrilo 44,8 percenta respondentov. Veľmi spokojných je 18,1 percenta opýtaných a skôr spokojných 29,6 percenta.

S činnosťou starostu či primátora je veľmi nespokojných 22,2 percenta opýtaných a skôr nespokojných 22,6 percenta. Odpovedať nevedelo 7,5 percenta respondentov. S činnosťou mestských či obecných poslancov je spokojných 46,4 opýtaných a nespokojných 37,1 percenta. K činnosti poslancov sa nevedelo vyjadriť 16,5 percenta oslovených.

Odporúčame aj:

Smer stratil väčšinu, v parlamente by chýbali SDKÚ aj SaS
Najväčší potenciál má Smer-SD

Ľudí sa v prieskume pýtali aj na to, ktorá strana má v ich obci či meste najschopnejších poslancov, primátora, resp. starostu. Takmer tretina z respondentov - 31,2 percenta si myslí, že je to strana Smer-SD, 15,8 percenta opýtaných odpovedalo, že najschopnejší sú nezávislí. Podľa 11,7 percenta respondentov zas má najschopnejších poslancov alebo primátora, či starostu KDH, 8,8 percenta opýtaných označilo stranu Most-Híd, 4,3 percenta SaS, 4,1 percenta SDKÚ-DS a 3,3 percenta SNS.

Podľa 28,3 percenta opýtaných má v ich obci či meste najväčší koaličný potenciál strana Smer-SD. O KDH si to myslí 15,6 percenta respondentov, o strane Most-Híd 15 percent, o Sieti 13,2 percenta a o SDKÚ-DS 7,1 percenta opýtaných. Najväčší koaličný potenciál prisúdilo 7 percent opýtaných strane SNS a 5,5 percenta strane SaS.

Respondenti mali pri otázkach, kde označovali konkrétne strany či hnutia, možnosť viacerých odpovedí.

Pridajte sa k nám na Facebooku

 

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety